Magdalena Mańska

Artykuły

Czy przepisy tzw. Tarczy 1.0 zawiesiły bieg terminów przedawnienia zobowiązań podatkowych? Planowana uchwała składu 7 sędziów NSA.
Czy Spółka, która dokonała wyboru opodatkowania estońskim CIT musi stosować przepisy dotyczące cen transferowych?
Czy Spółka niespełniająca przesłanek wyboru estońskiego CIT może skutecznie wybrać tę formę opodatkowania? Czy możliwe jest ponowne złożenie ZAW-RD?
Koniec z amortyzacją lokali mieszkalnych! To efekt wejścia w życia zmian w zakresie Polskiego Ładu. Zapraszamy na przegląd stanowisk sądów.
30 wrześnie 2022 upłynie termin na złożenie przez spółki nieruchomościowe oraz ich udziałowców informacji o strukturze grupy.
30 wrześnie 2022 upłynie termin na złożenie przez spółki nieruchomościowe oraz ich udziałowców informacji o strukturze grupy.
Podatnicy podatku od nieruchomości powinni przygotować się na drastyczny wzrost stawek podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą w 2023 roku.
W zeszłym roku największy polscy podatnicy po raz pierwszy publikowali na swoich stronach internetowych realizowane strategie podatkowe.
Spółka nieruchomościowa to instytucja występująca zarówno w ustawie o PIT, jak i w ustawie o CIT. W poniższym artykule przedstawimy podstawowe problemy związane z ustaleniem statusu spółki nieruchomościowej na przykładzie ustawy o CIT.
Procedury podatkowe są instrumentem stanowiącym zbiór norm zachowań, które mogą pomóc w ograniczeniu ryzyka podatkowego w przedsiębiorstwie.
11. lipca 2022 roku w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczono założenia do SLIM VAT 3. Na czym będą one polegały?
28 czerwca 2022 roku opublikowany został kolejny projekt nowelizacji tzw. Polskiego Ładu dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych.
Z dniem 1 stycznia 2022 roku Polski Ład wprowadził zmiany również w zakresie reorganizacji spółek. Wobec tego, warto dokonać dokładnej analizy podejmowanych operacji gospodarczych.
Dnia 16 maja 2022 roku Minister Zdrowia przekształcił ze skutkiem od tego dnia stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Dokonana zmiana ma istotny wpływ na obowiązki podatkowe.
Rozporządzenie Ministra Finansów wydłużyło termin na złożenie zeznania CIT-8 do 30 czerwca 2022 roku. Jak wykazać w zeznaniu podatkowym umorzoną subwencję PFR?
Przedstawiamy Państwu szóstą część cyklu „Poznaj z nami IP BOX!”. Tym razem przybliżymy Państwu zagadnienia związane z rozliczaniem strat w przypadku korzystania z IP BOX.
Zapraszamy do zapoznania się z omówieniem przełomowej uchwały NSA - III FPS 2/21. Stanowisko zawarte w uchwale daje podatnikom możliwość wystąpienia o zwrot podatku.
Interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów, które daje podatników możliwość odzyskania” nadpłaconego podatku. Zapraszamy do zapoznania się z omówieniem ulgi mieszkaniowej.
W poniższym artykule pragniemy przedstawić Państwu pojęcie niezależnego audytu funkcji podatkowej oraz zaoferować pomoc Moore Polska w tym zakresie!
Polski Ład wprowadził wiele zmian w prawie podatkowym, wśród nich pragniemy wskazać na instytucję Porozumienia Inwestycyjnego.
Przedstawiamy Państwu piątą część cyklu „Poznaj z nami IP BOX!”. Tym razem przybliżymy Państwu zagadnienia związane z ekspektatywą w IP BOX-ie.
Przedstawiamy Państwu czwartą część cyklu „Poznaj z nami IP BOX!”. Tym razem przybliżymy Państwu zagadnienia związane z prowadzeniem ewidencji w ramach IP BOX.
Przedstawiamy trzecią część cyklu „Poznaj z nami IP BOX!”. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi szczegółami związanymi z rozliczeniem preferencji!
Przedstawiamy Państwu drugą część cyklu „Poznaj z nami IP BOX!”. Zapraszamy do zapoznania się z analizą możliwości skorzystania z tego prawa.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z cyklem artykułów dotyczących IP BOX. Co to jednak właściwie jest? Sprawdźcie!
Uchwalona przez Sejm nowelizacja Polskiego Ładu zakłada możliwość złożenia przez pracownika oświadczenia PIT-2 również w trakcie roku.
Prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą tzw. Tarczę antyinflacyjną 2.0. Przewiduje ona czasową obniżkę stawek podatku VAT na niektóre towary.
Polski Ład wprowadza zmiany także w ustawie o podatku od towarów i usług. Sprawdź co zmieni się w opodatkowaniu usług finansowych.
Na jakie zmiany w fakturowaniu należy się przygotować? Jakie ułatwienia wprowadza ustawodawca? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.
Nowe limity płatności gotówkowych w transakcjach typu B2B oraz B2C wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Jakich zmian dotyczą te przepisy?
Czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest optymalną formą opodatkowania? Co w ryczałcie zmienia Polski Ład? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!
Przedsiębiorco, czy wiesz jaka forma opodatkowania jest dla Ciebie najlepsza? Ile podatku zapłacisz w 2022 roku? Co możesz zmienić?
Czy warto pospieszyć się z wykupem samochodu z leasingu? Co zmieni Polski Ład? Moore Polska pomoże Państwu właściwie przygotować się do wprowadzanych zmian!
Najważniejsze zmiany w podatku VAT, które znalazły się w najnowszej wersji ustawy programu ,,Polski Ład’’. Będą obowiązywały już od 1.01.2022 r.
Najważniejsze zmiany w podatku PIT, które znalazły się w najnowszej wersji ustawy programu ,,Polski Ład’’. Będą obowiązywały już od 1.01.2022 r.
Najważniejsze zmiany w podatku CIT, które znalazły się w najnowszej wersji ustawy programu ,,Polski Ład’’. Będą obowiązywały już od 1.01.2022 r.
Trwają prace związane z tzw. pakietem odpadowym. Wejście w życie projektowanych zmian skutkować będzie pojawieniem się nowych obowiązków od stycznia 2022 r.