Moore Polska – czyli historia pisana kobietami

W Moore Polska 67% stanowisk kierowniczych wyższego szczebla piastują kobiety. To one zatem są fundamentem siły spółki. Bez nich też – firma zwyczajnie nigdy by nie powstała.

Powszechnie znaną prawdą jest to, że świat nie mógłby istnieć bez kobiet. Jeżeli zaś mówimy o tym w kontekście firmy Moore Polska – stwierdzenie to tym bardziej nie jest w żadnym stopniu przesadzone. Kobiety bowiem nie tylko są obecnie fundamentem działań spółki, ale to też one ją założyły. Historia Moore Polska jest więc historią siły i determinacji inteligentnych kobiet, które nie bały się podejmować trudnych decyzji, a nierzadko i ryzyka.

Kobiety rządzą w Poznaniu

Pod koniec lat osiemdziesiątych w Polsce zaczęła rozwijać się intensywnie gospodarka wolnorynkowa. Powstawały prywatne biznesy, a zdolni menedżerowie szukali możliwości osobistego spełnienia i rozwoju. Nic zatem dziwnego, że to właśnie wtedy osoby posiadające doświadczenie zawodowe podejmowały odważne decyzje tworząc własne firmy.

Nie inaczej było w przypadku Ireny Leczyk oraz jej dwóch córek: Romy Żuchowskiej i Lidii Skudławskiej, obecnie Partnera Zarządzającego Moore Polska. To dzięki ich determinacji, wiedzy i oświadczeniu w 1989 roku na rynku zadebiutowała firma FINANSISTA, szybko umacniając swoją pozycję. Stała się synonimem profesjonalnego podejścia do klienta, terminowości oraz doskonale realizowanych usług.

Wizjonerka z Gdańska

Niedługo później, bowiem już w 1992 roku, na rynku debiutuje biuro rachunkowe WIT. Firma została założona przez Lucynę Witek, biegłego rewidenta, po jej powrocie z placówki dyplomatycznej w Bagdadzie. Tam zajmowała stanowisko dyrektora finansowego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej. To właśnie biuro rachunkowe WIT stało się zalążkiem rodzinnej spółki REWIT Ośrodek Rachunkowo-Konsultingowy powstałej w 1994 roku dzięki wspólnej, ciężkiej pracy rodziny Lucyny Witek: jej męża, Bolesława, prawnika oraz ich dzieci, wówczas studentów, Agnieszki i Piotra, który po latach przejął zarządzenie spółką po mamie.

REWIT stała się w krótkim czasie jedną z najbardziej renomowanych i szanowanych firm na rynku. Święcąc triumfy i nieustannie się rozwijając.

Moore Polska jest kobietą

Od początku więc kobiety stanowią o sile Moore Polska. Wszystkie są otwarte na nowe wyzwania, na dialog i podejmują odważne decyzje. Ich doświadczenie uczy kolejne pokolenia wchodzące w świat księgowości, audytu czy konsultingu biznesowego. Odważnie patrzą w przyszłość, nie zapominając jednak o historii – o tym, co je ukształtowało. Są skałą, na której powstała spółka zatrudniająca obecnie ponad 220 ekspertów i specjalistów w swoich dziedzinach, w tym 30 biegłych rewidentów oraz 3 doradców podatkowych. Kobiety zaś stanowią aż (!) 87% zatrudnionych, przy czym stanowią również większość wśród stanowisk menedżerskich.

Konsekwencje ich działań Założycielek, ich wytrwałość oraz pracowitość, a także siła zespołów, które zbudowały, prowadzą do powstania mocnej spółki audytorskiej o ugruntowanej pozycji na rynku. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią ich wizji i ich planów – że jesteśmy częścią Moore Polska.

Drogie Panie, w dniu Waszego święta chcemy życzyć Wam kolejnych sukcesów zawodowych i prywatnych, ale także podziękować Wam za nieustający wkład w rozwój Moore Polska. Bez Was nie mielibyśmy szans zajść tak daleko i mierzyć jeszcze wyżej!

Zapraszamy do kontaktu

Menedżer ds. marketingu i komunikacji
Gdańsk Starodworska

Może Cię zainteresować

Odkryj, jak zespół Moore Polska nie tylko przetrwał dekady na dynamicznym rynku audytowym, ale też jak dzięki wspólnym wartościom i stawianiu na nieustający rozwój zdobywa coraz wyższe pozycje w prestiżowych rankingach. Ta historia to dowód na to, że prawdziwa pasja i zrozumienie potrzeb rynku prowadzą do rzeczywistego sukcesu.
U podstaw czego doszukiwać się powodzenia i nieustającego rozwoju Moore Polska? Odpowiedź jest niebywale prosta – wszak sercem naszego przedsiębiorstwa jest nasz zespół, #MoorePolskaTeam.
Uprzejmie informujemy, że 10-go listopada 2023 roku (piątek) wszystkie biura Moore Polska są zamknięte. Zapraszamy już 13-go listopada!
W Rankingu audytorów „Rzeczpospolitej” 2023 Moore Polska znalazła się na 9. pozycji, awansując o jedno oczko względem zeszłego roku. To kolejny triumf naszego zespołu!
Prowadzisz firmę i szukasz nowoczesnej księgowości? Chcesz mieć kontrolę nad dokumentacją? Sprawdź, co oferuje indywidualne konto klienta Moore Polska!
Kim tak naprawdę jest dobry lider? Jak odpowiednio zdefiniować taką osobę? A może to niedościgniony ideał, który istnieje wyłącznie w wyobrażeniach?

Usługi