Aleksandra Kędzierska

Menedżer ds. marketingu i komunikacji
ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
pn–pt 8:00–16:00

Artykuły

Co myślisz słysząc „firma rodzinna”? Czy Twoje pierwsze skojarzenie to z mały, nieuczciwy zakład, gdzie połowa członków załogi to niewykwalifikowana rodzina i właściciel oszukuje innych pracowników na pieniądze? To bardzo niedobrze i zaraz wyjaśnimy dlaczego.
Dlaczego zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób i umiejętność przyjęcia ich perspektywy jest tak istotna? Jaki to ma wpływ na biznes?
Pytać znaczy nie błądzić – ale czy na pewno? Przecież nie każde zadane pytanie niesie za sobą klarowną odpowiedź. Dlaczego tak się dzieje?
Prawie 830 tys. spółek w Polsce deklaruje, że są firmami rodzinnymi. Jakiej wielkości są to przedsiębiorstwa? Czy i jak przebiega w nich proces sukcesji?
Wellbeing oraz work-life balance pracowników są ze sobą ściśle powiązane. Jakie są zatem korzyści płynące z przenikania się obu tych koncepcji?
Work-life balance to koncepcja zarządzania czasem, której celem jest równowaga między pracą a życiem prywatnym. Czy jednak można ją osiągnąć?
Ile kobiet w Polsce zajmuje stanowiska menedżerskie? Jak wypadamy na tle UE? Czy w porównaniu z resztą świata wiedziemy prym, czy wręcz przeciwnie?
Wymyślona bariera czy faktyczna dyskryminacja ze względu na płeć? Ile kobiet w Polsce piastuje wysokie stanowiska? Dlaczego szklane sufity trudno przebić?
Płace wśród kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach są wyraźnie rozbieżne. UE ma zamiar wprowadzić nowe zasady, które będą z tym problemem walczyć.
Rewolucja, którą wprowadził wirus SARS-CoV-2 trwa nadal. Wiele firm zdecydowało się wdrożyć pracę zdalną na stałe. Co jednak z kosztami, jakie w związku z tym ponosi pracownik?
Trwają prace nad projektem ustawy, dzięki której pracodawca będzie mógł wymagać od pracownika informacji o szczepieniu lub przebyciu COVID-19.