Podatkowe zamknięcie roku 2023

PODATKOWE ZAMKNIĘCIE ROKU 2023 już 30-31 stycznia 2024! Wyjątkowe, praktyczne szkolenie dla księgowych, członków zarządów, wspólników i właścicieli firm.
Termin: szkolenia się odbyły, kolejne serie planowane na koniec 2024 roku / początek 2025 roku
Forma: on-line
Czas trwania: 6 godzin z przerwami (jeden dzień)

Więcej o szkoleniu

Praktyczne szkolenie dla księgowych, członków zarządów, wspólników i właścicieli firm!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w serii praktycznych szkoleń Podatkowe zamknięcie roku 2023. Dzięki nam dowiesz się, jak poradzić sobie z bieżącymi i czekającymi nas zmianami. Spotkania poprowadzą doświadczeni eksperci Moore Polska. 

Możesz wziąć udział w jednym lub w obu dniach. Szczegóły oby spotkań znajdziesz poniżej wraz z informacją o pierwszym i drugim terminie. 

Dowiedz się więcej o szkoleniu Podatkowe zamknięcie roku 2023!

Program szkolenia

DZIEŃ 1 – PIT, CIT, ZUS, fundacja rodzinna

1) Podatek dochodowy od osób prawnych – najważniejsze zmiany w 2023 r.

 • Ceny transferowe – nowe zasady w zakresie dokumentacji oraz raportowania
 • Schematy podatkowe – powrót obowiązkowego raportowania
 • Minimalny podatek dochodowy od osób prawnych – wejście w życie od stycznia 2024 r.
 • Podatek wyrównawczy – wejście w życie od 1 stycznia 2024 r.
 • Podatek u źródła – objaśnienia najważniejszych zagadnień
 • Podatek od przerzuconych dochodów – nowe zasady w zakresie rozliczania

2) Podatek dochodowy od osób fizycznych – najważniejsze zmiany w 2023 r.

 • Kwota wolna od podatku
 • Ulga termomodernizacyjna
 • Nowy formularz PIT-4R
 • Odroczenie terminu wpłaty Exit Tax

3) ZUS

 • Ulga mały ZUS Plus
 • Nowe stawki ZUS od stycznia 2024 r.

4) Fundacja rodzinna – wprowadzenie nowej instytucji

* Dobór zagadnień w programie szkolenia ma charakter autorski. Przedstawiane treści mają charakter uniwersalny i nie stanowią jakiejkolwiek formy indywidualnej konsultacji prawnej.

PROWADZĄCY: Piotr Witek, Seweryn Tomaszewski, Arkadiusz Szczesiak, Agnieszka-Drożdż-Wilk, Tomasz Rozwadowski (więcej o naszych trenerach dowiesz niżej ⬇️⬇️⬇️)

 

_______________________________________

 

DZIEŃ 2 – VAT, ordynacja podatkowa, inne podatki i opłaty, regulacje unijne

1) Krajowy System e-Faktur – wejście w życie od lipca 2024 r.

2) Podatek od towarów i usług – najważniejsze zmiany w 2023 r.

 • Slim Vat 3 – najistotniejsze regulacje
 • Ulga na złe długi
 • Uchylenie zmniejszenia limitu obrotu gotówkowego

3) Ordynacja podatkowa – planowane zmiany w 2024 r.

4) Czynny żal wg nowych zasad w 2023 r.

5) Interpretacje indywidualne – zmiany w zasadach wydawania

6) Inne podatki i opłaty

 • Podatek od spadków i darowizn – nowe limity zwolnień
 • Podatek od czynności cywilno-prawnych

7) Regulacje unijne – graniczny podatek węglowy

8) Najważniejsze orzeczenia i interpretacje w sprawach podatkowych

* Dobór zagadnień w programie szkolenia ma charakter autorski. Przedstawiane treści mają charakter uniwersalny i nie stanowią jakiejkolwiek formy indywidualnej konsultacji prawnej.

PROWADZĄCY: Monika Pruchnik-Olter, Arkadiusz Szczesiak, Adam Gebauer (więcej o naszych trenerach dowiesz niżej ⬇️⬇️⬇️)

Trenerzy

PIOTR WITEK
Partner Zarządzający Moore Polska Audyt, MBA, FCCA, biegły rewident od 2001 r.

Ekspert w zakresie finansów i rachunkowości oraz podatków, trener, wykładowca uniwersytecki. Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Przez ponad 10 lat był związany z francuskim koncernem Total jako dyrektor finansowy, treasurer i sekretarz zarządu Hutchinson Poland, czołowego światowego producenta części motoryzacyjnych z gumy i tworzyw sztucznych. W swojej blisko 11-letniej pracy w Hutchinsonie przeprowadził wiele zmian, w tym w zakresie budowania nowych struktur organizacyjnych, wdrażania systemów IT czy prowadzenia inwestycji. Powołał do życia Centrum Usług Wspólnych i zarządzał zmianami wynikającymi ze wzrostu organizacji z poziomu 100 milionów złotych przychodów rocznie przy zatrudnieniu 500 osób do 1,4 miliarda złotych przychodów i zatrudnieniu bliskim 4500 pracowników.

AGNIESZKA DROŻDŻ-WILK
Radca prawny, Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego w Moore Polska

Absolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym na WSB Merito w Gdańsku. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym i prawnym oraz corporate governance, posiada wieloletnie doświadczenie zarówno jako doradca, jak i członek wewnętrznych organów spółek. W świadczonym doradztwie kładzie nacisk na dostosowanie bieżącej działalności spółki do najbardziej optymalnych modeli podatkowych i prawnych. Jej szeroka wiedza jest bardzo przydatna przy poszukiwaniu najlepszych rozwiązań podatkowych, przy jednoczesnym zapewnieniu ich zgodności z obowiązującym prawem.

MONIKA PRUCHNIK-OLTER
Partner, Dyrektor Działu Usług Księgowych Moore Polska, Prokurent

Posiada doświadczenie i wiedzę zdobyte dzięki wieloletniej pracy w obszarze finansowo-księgowym. Z Moore Polska związała się w 2015 roku. Zarządza i nadzoruje pracę kilkunastoosobowego zespołu księgowych w Gdyni, prowadzących obsługę księgową oraz kadrowo-płacową podmiotów o zróżnicowanej charakterystyce. Posiada doświadczenie w obsłudze Fundacji, Stowarzyszeń i Organizacji Pożytku Publicznego. Analizuje księgi i sytuację podmiotów, zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i szuka najkorzystniejszych rozwiązań z uwzględnieniem specyfiki jego potrzeb.

SEWERYN TOMASZEWSKI
Menedżer w Zespole Podatkowym Moore Polska

Absolwent prawa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla podmiotów krajowych, jak i zagranicznych. Swoje doświadczenie zdobywał w zespołach wiodących firm doradczych świadczących usługi doradztwa podatkowego, w tym wyspecjalizowanych w kierunku sektora finansowego. W tym czasie zajmował się doradztwem w zakresie przepisów dotyczących podatkowych grup kapitałowych oraz podatku u źródła m.in. dla głównych przedsiębiorstw sektora finansowego. Od 2020 r. związany z Moore Polska Audyt sp. z o.o. Zajmuje się prowadzeniem licznych projektów obejmujących doradztwo podatkowe, w tym m.in. w zakresie cen transferowych, audytów MDR, badań due diligence. Swoje doświadczenie rozbudowuje poprzez uczestnictwo w spotkaniach poświęconych problematyce podatkowej, w tym w ujęciu międzynarodowym, organizowanych przez grupę Moore, takich jak Moore Global International Tax School Education Programme w Pradze oraz Moore Transfer Pricing Boot Camp w Berlinie.

ARKADIUSZ SZCZESIAK
Radca prawny, doradca podatkowy, Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego Moore Polska, Partner

Absolwent Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych przy Szkole Głównej Handlowej, jak również Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje doświadczenie z zakresu prawa podatkowego nabył w Pierwszym Wielkopolskim Urzędzie Skarbowym w Poznaniu, gdzie pracował Dziale Rachunkowości Podatkowej – stanowisko ds. zaległości trudnych, Dziale Podatków Pośrednich – stanowisko ds. prowadzenia postępowań podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz Dziale Postępowań Podatkowych – koordynator zespołu ds. postępowań podatkowych (VAT, PCC, PIT i CIT). Specjalizuje się w reprezentowaniu podatników przed organami Krajowej Administracji Skarbowej i sądami administracyjnymi w sporach podatkowych, celnych i dotyczących egzekucji administracyjnej. W zakresie podatku od nieruchomości doradza nie tylko podatnikom, ale i organom podatkowym. Zajmuje się również ogólnym doradztwem podatkowym dla przedsiębiorców, a ponadto obsługą spółek w zakresie postępowania rejestrowego m.in. w zakresie zakładania spółek, ich przekształcania, łączenia i podziałów. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie spółek handlowych oraz szeroko pojętym prawie cywilnym. Zajmuje się bieżącym doradztwem na rzecz podmiotów gospodarczych, w tym reprezentacją w postępowaniach sądowych, podatkowych i administracyjnych.

TOMASZ ROZWADOWSKI
Radca prawny, Menadżer w Dziale Podatkowo-Prawnym Moore Polska

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz ekonomii na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

ADAM GEBAUER
Adwokat, doradca podatkowy, absolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Specjalista w Dziale Podatkowym Moore Polska

Specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych. Zajmuje się optymalizacją podatkową biznesu, w tym wdrażaniu w przedsiębiorstwach ulg podatkowych, a także doradza w skomplikowanych transakcjach gospodarczych. Autor oraz prelegent szkoleń o tematyce prawnej i podatkowej.

Akademia Moore Polska

Zgłoszenie na szkolenie

Uzupełnij dane potrzebne do kontaktu, jeśli interesują Cię nasze szkolenia!

W przypadku problemów z rejestracją za pośrednictwem strony internetowej, zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego w formacie .pdf, następnie wypełnienie zgłoszenia i przesłania go do nas na e-mail: szkolenia@moorepolska.pl

Obserwuj nas w social mediach