OPTIMAlnie

Jak wyszczuplać i usprawniać procesy w działach finansowych i biurach rachunkowych? Odzyskaj swój cenny czas. Zacznij od optymalizacji pracy w Comarch ERP OPTIMA. Doskonalenie pracy w systemie OPTIMA.Wstęp do Lean Accounting Szkolenie o charakterze instruktażowo-warsztatowym realizowane dla grup zamkniętych w formule on line i stacjonarnej.
Termin: do ustalenia
Koszt: do ustalenia
Forma: on-line
Czas trwania: 12 godzin
(12 spotkań po 1 godzinie)

Więcej o szkoleniu

Jeśli Ty lub Twój zespół księgowy pracujecie z modułem Księga Handlowa, Księga Handlowa Plus oraz Kasa/Bank, Kasa/Bank Plus systemu ERP Comarch OPTIMA i poszukujecie możliwości w zakresie:

 1. Podniesienia ergonomii pracy z Optimą (m.in. poprzez użycie skrótów klawiaturowych),
 2. Lepszego wykorzystania przydatnych funkcji programu w codziennej pracy księgowego (m.in., pola grupowania, operacje seryjne, użycie maski, transakcje transgraniczne),
 3. Agregowania danych księgowych w Optimie i tworzenia szybkich raportów i zestawień bez wykorzystania zaawansowanych funkcji excela
 4. Poznania unikalnych rozwiązań i funkcji dodatkowych, które zautomatyzują powtarzalne czynności
  zapraszamy do skorzystania z tego unikatowego szkolenia.

Program szkolenia

Maksimum efektywności Praktyczne wskazówki Tylko sprawdzone rozwiązania! Program podlega indywidualnym ustaleniom w trakcie badania potrzeb

 • Praktyczne użycie kolumn, filtrowania i wiersza sum do bieżącej kontroli i szybkiej analizy dokumentów w rejestrach VAT.
 • Pole grupowania – co to takiego i jak wykorzystać je do tworzenia poglądowych analiz.
 • Do czego przydaje się MASKA? Czyli kilka słów o szczególnym sposobie filtrowania.
 • Tworzenie szybkich zestawień i raportów czyli o efektywnym eksporcie danych do Excela.
 • Czasochłonny PK? Jak nie wprowadzać ręcznie setek pozycji.
 • Czym jest predekretacja i jakie ma znaczenie w procesie księgowania dokumentów.
 • Koniec problemów z wiekowaniem? Jak szybko i sprawnie zweryfikować zgodność stanu dokumentów nierozliczonych z saldami kont rozrachunkowych.
 • Klawiaturowe LOVE – najbardziej przydatne skróty, które ułatwiają życie księgowym.Definiowalny schemat numeracji czyli kilka praktycznych uwag o ID księgowym.
 • Tajemnice magazynu walut – o czym trzeba pamiętać by wprowadzanie walutowych wyciągów bankowych było prawidłowe?
 • Poznaj jak a rozliczy się samo czyli jak i kiedy korzystać z opcji automatycznego rozliczania rozrachunków przy imporcie wyciągów bankowych.
 • 3 kolory – zielony, czarny i niebieski, czyli kilka uwag na temat statusu dokumentu (spotkanie dla osób, które z systemem pracują krócej niż 6 m-cy).

Trenerzy

Emilia Adamiec-Brancewicz
Partner, Zastępca Dyrektora Działu Usług Księgowych, Prokurent
Akademia Moore Polska

Zapytaj o ofertę usług szkoleniowych

Uzupełnij dane potrzebne do kontaktu, jeśli interesują Cię nasze szkolenia!

W przypadku problemów z rejestracją za pośrednictwem strony internetowej, zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego w formacie .pdf, następnie wypełnienie zgłoszenia i przesłania go do nas na e-mail: szkolenia@moorepolska.pl

Wy pytacie – my odpowiadamy

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami naszych ekspertów, w których odpowiadają na najczęstsze i najbardziej nurtujące pytania.
Uprzejmie informujemy, że 10-go listopada 2023 roku (piątek) wszystkie biura Moore Polska są zamknięte. Zapraszamy już 13-go listopada!
Zastanawiasz się, o co chodzi z tą efektywnością? Na czym polega szczupła księgowość? Gdzie szukać skutecznych rozwiązań? Jak pomóc swoim księgowym w ich codziennej pracy? Niedługo podamy termin spotkania!
Zapraszamy na bezpłatny webinar Czy fundacja rodzinna to rozwiązanie dla mnie? Już 27 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:00!