OPTIMAlnie. Warsztaty doskonalące pracę w systemie Comarch ERP OPTIMA

Jak wyszczuplać i usprawniać procesy w działach finansowych i biurach rachunkowych? Odzyskaj swój cenny czas. Zacznij od optymalizacji pracy w Comarch ERP OPTIMA. Doskonalenie pracy w systemie OPTIMA.Wstęp do Lean Accounting Szkolenie o charakterze instruktażowo-warsztatowym realizowane dla grup zamkniętych w formule on line i stacjonarnej.
Termin: do ustalenia
Koszt: do ustalenia
Forma: on-line, stacjonarnie, indywidualnie, grupowo (do wyboru)
Czas trwania: max. 3 dni szkoleniowe (harmonogram do ustalenia)

Więcej o szkoleniu

Niemożliwe? A my to bierzemy na warsztat i usprawniamy. Wyrusz z nami w podróż do świata, w którym praca staje się szybsza i prostsza. Zapraszamy do projektu #OPTIMAlnie. Ten unikatowy program szkoleniowy zwiększy Twoje możliwości i uprości codzienne księgowe zmagania. Z nami dowiesz się jak efektywnie i sprawnie pracować w systemie Comarch ERP OPTIMA! Poznasz rozwiązania i funkcje systemu, o jakich prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszałeś.

👉 Wybierz najbardziej praktyczne szkolenie na rynku.

Nie wierzycie? Sprawdźcie sami i zobaczcie, co mówią o nas zadowoleni kursanci! 

🌷 Serdecznie dziękujemy Emillii Adamiec-Brancewicz za fantastyczne szkolenie! Twoja wiedza i zaangażowanie sprawiły, że nawet najbardziej skomplikowane tematy stały się zrozumiałe, co znacząco ułatwi naszą pracę. — Biuro rachunkowe woj. wielkopolskie, listopad 2023

Dlaczego warto skorzystać z praktycznej wiedzy wieloletniego eksperta Moore Polska i wziąć udział w szkoleniu OPTIMALnie?

Czujesz, że czynności księgowe zajmują Ci zbyt dużo czasu? Męczą Cię wielogodzinne uzgodnienia i wyszukiwanie informacji? Masz poczucie, że kontrola i analiza danych trwa wieczność? Frustrują Cię żmudne rozliczenia i ręczne księgowania? Część pracy wykonujesz poza systemem?

💻 Nie rozkładaj rąk! My rozkładamy przed Tobą wachlarz możliwości systemu Comarch ERP OPTIMA.

Z myślą o wszystkich zapracowanych księgowych powstał unikalny projekt OPTIMAlnie, który wspiera i ułatwia ich codzienną pracę. Specjalny program instruktażowo- warsztatowy to zbiór najlepszych praktyk i prawdziwa esencja wiedzy doświadczonych praktyków księgowości.

Maksimum efektywności ➡️ Praktyczne wskazówki ➡️ Tylko sprawdzone rozwiązania!

Do kogo kierowane jest nasze szkolenie?

Jeśli Ty lub Twój zespół księgowy pracujecie w systemie Comarch ERP  OPTIMA i poszukujecie możliwości w zakresie:

 1. Podniesienia ergonomii pracy z systemem
 2. Lepszego wykorzystania przydatnych funkcji programu w codziennej pracy księgowego
 3. Agregowania danych księgowych w systemie i tworzenia szybkich raportów i zestawień bez wykorzystania zaawansowanych funkcji excela
 4. Poznania unikalnych rozwiązań i funkcji dodatkowych, które zautomatyzują powtarzalne czynności

… to nasze wyjątkowe warsztaty są dla Ciebie! 💪

Projekt OPTIMAlnie kierujemy w szczególności do:

 • pracowników działów księgowych
 • pracowników biur rachunkowych
 • księgowych indywidualnych
 • użytkowników systemu ERP Comarch OPTIMA zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji i poszerzeniem praktycznej wiedzy o programie (moduły Księga Handlowa, Księga Handlowa Plus, Kasa/Bank, Kasa/Bank Plus, Płace i Kadry, Płace i Kadry Plus, Środki trwałe)

Co zyskasz, biorąc udział w szkoleniu?

Na pewno nie będzie nudno! 💙

🌷 Uczestnicy szkolenia OPTIMAlnie cenią sobie przede wszystkim ciekawy zakres programu i wysoką przydatność tematów poruszanych podczas spotkań. Ankietowani wysoko punktują także tłumaczenie zagadnień na realnych przykładach – w 100% praktyczne podejście i brak teoretyzowania. Bardzo doceniana jest komunikatywność prowadzącej, umiejętność podawania możliwych rozwiązań na problemy z użytkowaniem programu oraz jasny i przystępny sposób przekazywania wiedzy. Projekt OPTIMAlnie zyskuje uznanie za dużą wartość merytoryczną i realne korzyści, jakie wnosi do codziennej pracy – wyniki z ankiet przeprowadzonych po szkoleniach zrealizowanych w działach księgowości i biurach rachunkowych w 2023 roku

W ramach naszych spotkań:

 • Odkryjesz możliwości optymalizujące czas pracy w systemie
 • Dowiesz się, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać funkcje systemu w swojej bieżącej pracy
 • Na konkretnych przykładach zobaczysz, jak w łatwy sposób upraszczać codzienne czynności księgowe
 • Zyskasz bardzo praktyczną wiedzę
 • Poznasz przydatne zastosowania systemu, których prawdopodobnie nie pokazał Ci nikt inny
 • Nauczysz się lepiej wykorzystywać znane opcje programu i wyeliminujesz zbędne czynności
 • Ułatwisz sobie pracę
 • Spędzisz efektywnie czas
 • Zwiększysz swój efektywny czas
 • A wszystko to w przyjaznej atmosferze!

Co musisz wiedzieć więcej?

Szkolenie prowadzimy zarówno w formule on-line, jak również wyjazdowo, stacjonarnie u klienta. Warsztatami obejmujemy całe działy, zespoły księgowe, ale możliwe jest również prowadzenie programu w koncepcie 1:1 – wtedy, gdy chcesz samodzielnie popracować nad usprawnieniem i zwiększeniem efektywności własnych metod pracy.

To dla Ciebie za mało? Na życzenie klienta proponujemy także zindywidualizowane programy warsztatowe z systemu Comarch ERP OPTIMA poprzedzone analizą potrzeb i badaniem stopnia znajomości systemu. Prowadzimy także stanowiskowe audyty optymalizacyjne.

📲 Zapytaj o możliwość dostosowania do specyfiki grupy/działu czy indywidualnych potrzeb!

Program szkolenia

Szkolenie nastawione jest na doskonalenie umiejętności praktycznych. Program realizowany jest warsztatowo na konkretnych danych liczbowych w systemie Comarch ERP OPTIMA. Wszystkie zagadnienia omawiane są na praktycznych przykładach. Nasz trener w sposób prezentacyjny wyjaśnia funkcje i możliwości systemu w czasie rzeczywistym na uruchomionej bazie.

W formule stacjonarnej realizowanej u klienta proponujemy 3 dni warsztatowe. Harmonogram spotkań online uzgadniamy w drodze indywidualnych ustaleń.

MODUŁ I

 • Praktyczne użycie kolumn, filtrowania i wiersza sum do bieżącej kontroli i szybkiej analizy dokumentów w rejestrach VAT.
 • Pole grupowania – co to takiego i jak wykorzystać je do tworzenia poglądowych analiz.
 • Do czego przydaje się MASKA? Czyli kilka słów o szczególnym sposobie filtrowania.
 • Tworzenie szybkich zestawień i raportów czyli o efektywnym eksporcie danych do Excela.

MODUŁ II

 • Czasochłonny PK? Jak nie wprowadzać ręcznie setek pozycji.
 • Czym jest predekretacja i jakie ma znaczenie w procesie księgowania dokumentów.
 • Koniec problemów z wiekowaniem? Jak szybko i sprawnie zweryfikować zgodność stanu dokumentów nierozliczonych z saldami kont rozrachunkowych.
 • Klawiaturowe LOVE – najbardziej przydatne skróty, które ułatwiają życie księgowym.

MODUŁ III

 • Definiowalny schemat numeracji czyli kilka praktycznych uwag o ID księgowym.
 • Tajemnice magazynu walut – o czym trzeba pamiętać by wprowadzanie walutowych wyciągów bankowych było prawidłowe?
 • Poznaj jak a rozliczy się samo czyli jak i kiedy korzystać z opcji automatycznego rozliczania rozrachunków przy imporcie wyciągów bankowych.
 • Obsługa walutowa kont księgowych, subanalityki walutowe

Trenerzy

Emilia Adamiec-Brancewicz
Partner, Zastępca Dyrektora Działu Usług Księgowych Moore Polska, Prokurent

Wieloletni praktyk i specjalistka w dziedzinie finansów i rachunkowości. Od 20 lat zawodowo związana z branżą księgową, a od 2008 roku - z Moore Polska. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach Zarządzanie (specjalność: Rachunkowość) oraz Prawo i Administracja, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku z zakresu Podatki i doradztwo podatkowe. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów nr 22081/2008. Przez wiele lat pracowała operacyjnie jako samodzielna księgowa i manager zespołu księgowego. Prowadziła i nadzorowała księgi rachunkowe podmiotów o różnych profilach działalności. Obecnie współzarządza Działem Księgowości Moore Polska w Gdańsku. Mentorka. Prelegentka. Szkoleniowiec. Posiada doświadczenie we wdrożeniach systemowych i zarządzaniu procesowym. Jest również propagatorką Lean Accounting i inicjatorką zmian. Wdraża rozwiązania optymalizacyjne w zakresie księgowości i aktywnie poszukuje narzędzi zwiększających efektywność. W swoich działaniach kładzie nacisk na rozwój potencjału pracowników, lepsze wykorzystywanie zasobów i optymalizację narzędzi pracy. Jest autorką projektu OPTIMAlnie przeznaczonego dla pracowników księgowości, w ramach którego prowadzi praktyczne szkolenia i warsztaty doskonalące z zastosowania systemu Comarch ERP OPTIMA.

Akademia Moore Polska

Zapytaj o ofertę warsztatów OPTIMAlnie

Uzupełnij dane potrzebne do kontaktu, jeśli interesują Cię nasze szkolenia!

W przypadku problemów z rejestracją za pośrednictwem strony internetowej, zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego w formacie .pdf, następnie wypełnienie zgłoszenia i przesłania go do nas na e-mail: szkolenia@moorepolska.pl

Obserwuj nas w social mediach