SZKOLENIE: Księgowe zamknięcie roku 2022

Zapraszamy na pierwsze szkolenie z cyklu Podatkowe i księgowe zamknięcie roku 2022 – Księgowe zamknięcie roku 2022! Sprawdź, na co się przygotować!

To wydarzenie się już zakończyło.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową Akademii Moore Polska.

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń praktycznych Moore Polska, organizowanych wspólnie z Moniką Matuszewską, zastępcą prezesa regionalnej Rady PIBR w Gdańsku, Przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej PIBR, biegłym rewidentem oraz Michałem Markiem Kowalskim, doradcą podatkowym, prawnikiem, wykładowcą, członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Informacje o pozostałych szkoleniach znajdziecie TUTAJ.  

Cykl szkoleń wesprze w praktyczny sposób przygotowanie się do zmian i pomoże ograniczyć potencjalne ryzyka. Porozmawiamy o wprowadzonych zmianach oraz tych planowanych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz do zapisów!

Księgowe zamknięcie roku 2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z agendą szkolenia Księgowe zamknięcie roku 2022, które rozpocznie się 2 grudnia 2022 roku (piątek).

 1. Podstawy prawne sporządzania sprawozdań finansowych 
  • zmiany ustawy o rachunkowości i krajowych standardach rachunkowości,
  • uproszczenia sprawozdań finansowych micro, małych i pozostałych jednostek
  • uproszczenia polityki (zasad) rachunkowości a rzetelność sprawozdań finansowych
 2. Zasady sporządzania, zatwierdzania i ogłaszania sprawozdań finansowych 
  • elektroniczne sprawozdania finansowe (struktura i zasady sporządzania, podpisywania i ogłaszania; metody weryfikacji prawidłowości sprawozdania i podpisu)
  • obowiązki głównego księgowego i kierownika jednostki związane ze sporządzaniem, zatwierdzaniem i ogłaszaniem sprawozdań finansowych
 3. Ogólne zagadnienia związane z zamknięciem roku 
  • inwentaryzacja – przedmiot, metody, przygotowanie, przeprowadzenie i rozliczenie
  • jednostki powiązane i trwale zaangażowane w kapitale innej jednostki
 4. Wycena i prezentacja wybranych pozycji aktywów i pasywów w bilansie 
  • ujmowanie,  wycena i prezentacja  wybranych pozycji bilansu 
  • aktualizacja wartości aktywów
  • kapitały własne
  • rezerwy, RMB, zobowiązania warunkowe
  • wycena w walutach obcych
 5. Rachunek zysków i strat – ustalenie i prezentacja 
  • charakterystyka poszczególnych pozycji
  • wynik finansowy a podstawa opodatkowania
 6. Zasady sporządzania informacji dodatkowej
 7. Zdarzenia po dacie bilansu i kontynuacja działania
 8. Inne elementy sprawozdania finansowego
 9. Najczęściej popełniane błędy i wątpliwości przy sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych

Spotkanie potrwa od godziny 9:00 do godziny 16:00.

Drugi termin spotkania

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że gdyby komukolwiek z Państwa nie odpowiadał powyższy termin, planujemy powtórkę szkolenia w 2023 roku. Poniżej znajduje się link do zapisów.

Prowadząca szkolenie

MONIKA MATYSZEWSKA

Biegła rewident, od 2019 r. zastępca prezesa Regionalnej Rady PIBR w Gdańsku oraz Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PIBR. W kadencji 2015-2019 była członkiem Komisji ds. Szkoleń przy Krajowej Radzie Biegłych Rewidentów oraz członkiem Grypy ds. Wdrożenia MSE 8 w PIBR. Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Księgowych w Polsce a od 2019 r. wiceprezes Zarządu SKwP O/O w Gdańsku. Współzałożycielka i opiekun Klubu Księgowych w SKwP O/O w Gdańsku.

Doświadczenie zawodowe zdobywała świadcząc usługi badania sprawozdań finansowych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i innych usług audytorskich współtworząc i prowadząc rodzinną firmę audytorską.

Swoje pasje trenerskie realizuje prowadząc liczne szkolenia, w szczególności dla Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Koszt szkoleń

Szkolenie jest płatne i odbędzie się poprzez platformę ClickMeeting. To właśnie przez nią można dokonać zakupu. Najwygodniejszą formą jest płatność poprzez PayU, ale oczywiście, w razie potrzeby, wystawiamy faktury.

Pełny regulamin szkoleń Moore Polska znajduje TUTAJ.

Zapraszamy do kontaktu

Może Cię zainteresować

W erze dynamicznych zmian w przepisach podatkowych i prawnych, znalezienie zaufanego doradcy jest kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. Poznaj, jak Moore Polska staje się niezastąpionym partnerem w prowadzeniu biznesu.
Odkryj, jak 35 lat doświadczenia Moore Polska w księgowości może przekształcić Twoje zarządzanie finansami. Poznaj nasze indywidualne podejście, które sprawia, że widzimy i rozumiemy więcej.
W poszukiwaniu przewagi w konkurencyjnym świecie biznesu, ciągły rozwój zawodowy i osobisty jest niezbędny. Akademia Moore Polska, z bogatym doświadczeniem i wszechstronną ofertą szkoleń, stanowi klucz do osiągnięcia Twoich celów zawodowych i osobistych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podejściem, które łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, otwierając nowe możliwości.
W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, EFAA stawia na przyszłość księgowości i audytu. Nasz manifest podkreśla kluczową rolę MŚP w budowaniu transparentnego i zrównoważonego społeczeństwa finansowego. Zajrzyj do naszych priorytetów: uproszczenie regulacji, dialog z MŚP, wiedza finansowa, zrównoważony rozwój, oraz AI w księgowości.
Odkrywamy kluczowe wnioski z największego globalnego badania talentów w dziedzinie księgowości i finansów, które rzuca światło na wyzwania i możliwości epoki sztucznej inteligencji. Przeczytaj, aby zrozumieć, jak AI, różnorodność i nowe modele pracy kształtują przyszłość branży.
Decyzje Ministerstwa Finansów w sprawie KSeF stanowią kluczowy temat dla polskich przedsiębiorców. Odroczenie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur i technologiczny audyt budzą wiele pytań i wymagają dostosowania strategii biznesowych.

Usługi