Jaki jest najlepszy system księgowy? Zobacz ranking Moore Polska i zapoznaj się z naszym badaniem!

Odkryj najlepsze systemy finansowo-księgowe w raporcie Moore Polska, opartym na doświadczeniach praktyków księgowości i szczegółowej analizie ponad 30 różnych narzędzi księgowych. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

Dobór właściwego systemu księgowego jest kluczowym elementem strategii każdej firmy, która pragnie automatyzować i usprawniać procesy w działach finansowo-księgowych. Najnowszy Ranking Systemów Finansowo-Księgowych przygotowany przez Moore Polska to pigułka wartościowej wiedzy, dzięki której dowiesz się jakie rozwiązania najlepiej spełniają oczekiwania użytkowników z różnych branż.

Metodologia badawcza: jak przeprowadzono analizę i sporządzono ranking systemów księgowych?

Zespół Moore Polska w ostatnich miesiącach przeprowadził szeroko zakrojone badania ankietowe, skupiając się na doświadczeniach użytkowników z działów księgowych, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat użytkowania różnorodnych systemów księgowych. W badaniu oceniono rozwiązania na podstawie dziesięciu kryteriów, m.in. takich jak intuicyjność interfejsu, elastyczność systemu, funkcjonalność tworzenia raportów, oraz łatwość integracji z innymi narzędziami.

Wyniki i kluczowe wnioski: jakie cechy są najbardziej pożądane?

Zgromadzone dane pozwoliły wyłonić systemy, które użytkownicy ocenili jako najbardziej efektywne, intuicyjne i elastyczne. Analiza wykazała, że wysoko cenione są rozwiązania, które oferują zaawansowaną konfigurację oraz szeroki zakres funkcji, bo dzięki temu możliwe jest dostosowanie systemu do specyficznych potrzeb ewidencyjnych przedsiębiorstwa i zapewnienie im szybkiego dostępu do informacji, które są kluczowe z punktu widzenia decyzji zarządczych.

Adaptacja do potrzeb firm: dlaczego elastyczność jest kluczowa?

Z badania wynika, że systemy oferujące większą elastyczność w konfiguracji oraz możliwość integracji z zewnętrznymi narzędziami są szczególnie wartościowe dla firm o zróżnicowanej skali działalności. Rozwiązania te zapewniają łatwiejszą adaptację do zmieniających się wymogów rynkowych i prawnych, co jest istotne dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.

Opinie użytkowników: co mówią dane?

Raport nie tylko bazuje na danych liczbowych, ale również zawiera osobiste opinie użytkowników oraz liczne sugestie i wskazówki, które dodają analizie głębi i pragmatyzmu. Mając wiedzę, jak okiem praktyków poszczególne rozwiązania sprawdzają się w codziennych zastosowaniach, potencjalni nabywcy mogą w bardziej świadomy sposób podejmować decyzje związane z wyborem odpowiedniego systemu.

Wartościowa wiedza dla decyzyjnych procesów

Autorzy raportu podkreślają, że nie istnieje jeden idealny system – każdy z nich posiada swoje specyficzne mocne i słabe strony. Dlatego kluczowe jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze systemu księgowego, dokładnie przeanalizować zarówno funkcjonalności jak i ograniczenia prezentowanych rozwiązań. Planując i modelując procesy w działach finansowo-księgowych warto też korzystać z wiedzy praktyków, którzy dbając o jakość dodatkowo, stawiają na optymalizację, efektywność i automatyzację procesów.

Podsumowanie: jak wybrać najlepszy system dla Twojej firmy?

Dokładna analiza prezentowanych w raporcie danych oraz wnikliwe rozważenie opinii użytkowników umożliwiają dokonanie świadomego wyboru systemu, który najlepiej odpowiada na indywidualne potrzeby firmy.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie ściągnij nasz darmowy Ranking! 

📲 Zapisz się do naszego newslettera (Praktycznego Poradnika Przedsiębiorcy) i otrzymaj wyjątkowy prezent z okazji zbliżającego się Dnia Księgowego – Ranking Systemów Finansowo-Księgowych. Dzięki temu nie tylko dowiesz się kilku ciekawostek dotyczących systemów finansowo-księgowych, ale też nie przegapisz najświeższych informacji ze świata audytu, księgowości, podatków, prawa, doradztwa biznesowego oraz prowadzonych przez nas szkoleń w ramach Akademii Moore Polska. 💪

W razie dodatkowych pytań – skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu

Partner, Zastępca Dyrektora Działu Usług Księgowych, Prokurent
Gdańsk Starodworska

Może Cię zainteresować

Odkryj, jak 35 lat doświadczenia Moore Polska w księgowości może przekształcić Twoje zarządzanie finansami. Poznaj nasze indywidualne podejście, które sprawia, że widzimy i rozumiemy więcej.
W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, EFAA stawia na przyszłość księgowości i audytu. Nasz manifest podkreśla kluczową rolę MŚP w budowaniu transparentnego i zrównoważonego społeczeństwa finansowego. Zajrzyj do naszych priorytetów: uproszczenie regulacji, dialog z MŚP, wiedza finansowa, zrównoważony rozwój, oraz AI w księgowości.
Odkrywamy kluczowe wnioski z największego globalnego badania talentów w dziedzinie księgowości i finansów, które rzuca światło na wyzwania i możliwości epoki sztucznej inteligencji. Przeczytaj, aby zrozumieć, jak AI, różnorodność i nowe modele pracy kształtują przyszłość branży.
Polskie firmy, niektóre boleśnie doświadczone przez pandemię covid-19, a następnie przez sytuację w Ukrainie, inflację, a nawet zmiany podatkowe, coraz częściej zmuszone są podjąć trudną decyzję o likwidacji swojej działalności. Nie jest ona łatwa i wiąże się z szeregiem obowiązków, począwszy od prawnych, wynikających z przepisów Kodeksu spółek handlowych, a kończąc na księgowych, które narzuca ustawa o rachunkowości.
Analiza finansowa to w podstawa oceny zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Czym jest zatem analiza obrotowości? Jakie są jej rodzaje?
W Rankingu audytorów „Rzeczpospolitej” 2023 Moore Polska znalazła się na 9. pozycji, awansując o jedno oczko względem zeszłego roku. To kolejny triumf naszego zespołu!

Usługi