EFAA dla MŚP: priorytety na unijne wybory parlamentarne w 2024

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, EFAA stawia na przyszłość księgowości i audytu. Nasz manifest podkreśla kluczową rolę MŚP w budowaniu transparentnego i zrównoważonego społeczeństwa finansowego. Zajrzyj do naszych priorytetów: uproszczenie regulacji, dialog z MŚP, wiedza finansowa, zrównoważony rozwój, oraz AI w księgowości.

W imieniu Zarządu EFAA mamy przyjemność podzielić się z Manifestem EFAA na wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w czerwcu 2024 roku.

Małe i średnie firmy księgowe i audytorskie odgrywają nieocenioną rolę w społeczeństwie, zapewniając należyte zarządzanie finansami, przejrzystość i uczciwość spółek, a także przyczyniając się do zgodności z przepisami podatkowymi i regulacyjnymi. Ponadto księgowi i biegli rewidenci przestrzegają surowych standardów etycznych, które obejmują zachowanie obiektywizmu, poufności i uczciwości. Praca księgowych i biegłych rewidentów pomaga budować zaufanie do informacji, na których opierają się rynki kapitałowe, przynosząc korzyści zarówno organizacjom, którym służą, jak i szerszemu interesowi publicznemu.

Niniejszy Manifest określa 5 najważniejszych priorytetów EFAA w zakresie wspierania MŚP:

1. Zmniejszenie złożoności regulacji UE,

Konsultacje z organizacjami reprezentującymi małe i średnie firmy księgowe i audytorskie,

3. Poprawa wiedzy finansowej,

4. Wspieranie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i zrównoważonych najlepszych praktyk,

5. Promowanie zrozumienia i wykorzystania sztucznej inteligencji.

W razie pytań dotyczących Manifestu – serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować

Serdecznie zapraszamy na konferencję Santander Bank Polska w Gdańsku, już 9 kwietnia 2024 roku w Gdańsku. Podczas spotkania dowiecie się, jakie są planowane najciekawsze programy unijne w 2024 roku, które będą mogły wspierać Was w finansowaniu wyzwań związanych z rozwojem, automatyzacją oraz inwestycjami środowiskowymi.
Opanuj chaos danych i przekształć swoją firmę! Czyli przewodnik do mądrego zarządzania finansami Twojej firmy. Już 4 kwietnia dołącz do naszego bezpłatnego webinaru i dowiedz się więcej!
Odkryj, jak 35 lat doświadczenia Moore Polska w księgowości może przekształcić Twoje zarządzanie finansami. Poznaj nasze indywidualne podejście, które sprawia, że widzimy i rozumiemy więcej.
Odkrywamy kluczowe wnioski z największego globalnego badania talentów w dziedzinie księgowości i finansów, które rzuca światło na wyzwania i możliwości epoki sztucznej inteligencji. Przeczytaj, aby zrozumieć, jak AI, różnorodność i nowe modele pracy kształtują przyszłość branży.
Polskie firmy, niektóre boleśnie doświadczone przez pandemię covid-19, a następnie przez sytuację w Ukrainie, inflację, a nawet zmiany podatkowe, coraz częściej zmuszone są podjąć trudną decyzję o likwidacji swojej działalności. Nie jest ona łatwa i wiąże się z szeregiem obowiązków, począwszy od prawnych, wynikających z przepisów Kodeksu spółek handlowych, a kończąc na księgowych, które narzuca ustawa o rachunkowości.
Analiza finansowa to w podstawa oceny zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Czym jest zatem analiza obrotowości? Jakie są jej rodzaje?

Usługi