fbpx

Najświeższe informacje


Resetuj filtry

10 kluczy sukcesu Twojej firmy rodzinnej

David Bork w „Małej księdze biznesu rodzinnego” pisze o 10 elementach, które są kluczami do osiągnięcia sukcesu w przedsiębiorstwie takim jak Twoje.

Zaufanie w firmie rodzinnej: co może pójść nie tak?

Zaufanie – to słowo pojawia się przy narodzinach każdej firmy rodzinnej. Wszystko to zawieszone na tym prostym, 8-literowym słowie.

Firma rodzinna – założona. I co dalej? (cz. 2)

Co stanie się z moją firmą rodzinną, kiedy nie będę już w stanie jej prowadzić? Jak przejść przez proces sukcesji, przekazania władzy? Co wziąć pod uwagę, pracując nad testamentem i…

Firma rodzinna – założona. I co dalej? (cz. 1)

Po założeniu firmy pojawia się błysk. Ale co się dzieje, kiedy decydujemy się, żeby ta firma była 100-procentowa rodzinna?

Marketing i podejmowanie decyzji w firmie rodzinnej

Prowadząc firmę rodzinną, w kwestiach marketingowych możesz sięgnąć po argumenty niedostępne właścicielom „zwykłych” firm. Powinieneś równocześnie zwracać uwagę na pułapki czyhające na tego typu przedsiębiorstwa.

3 elementy, które utrzymują firmę rodzinną na powierzchni

Firma rodzinna to nie tylko świetne produkty, doskonali pracownicy i pięknie prezentujące się pozycje w arkuszu kalkulacyjnym. O tym, czy firma taka przetrwa na rynku, mogą zadecydować zupełne „drobiazgi”: zaufanie,…

To słowo na „r” może zniszczyć Twoją firmę rodzinną!

O tym słowie na literę „r” nie przeczytasz w zbyt wielu podręcznikach biznesu. Tego, co się za nim kryje, nie da się opisać jednym zdaniem. To cały zespół działań.

Firma rodzinna: dlaczego ludzie, których kochasz, mogą zniszczyć Twój biznes?

To drażliwy temat. Prowadząc firmę rodzinną, nie da się jednak od niego uciec. Mowa o kompetencjach ludzi, którzy współtworzą lub będą w przyszłości współtworzyć Twoje przedsiębiorstwo.

Firma rodzinna: jak wynagradzać za pracę? [3 zasady]

Nie ma niczego odkrywczego w stwierdzeniu, że w firmie rodzinnej pracuje rodzina. Ale zatrudnienie w niej znajdują również osoby spoza tego grona.

Firma rodzinna: jak wychować dzieci, żeby mogły ją kiedyś przejąć?

Co musisz zrobić, żeby Twoja firma przeżyła Twoją śmierć? Zadbaj o najlepsze wychowanie swoich dzieci. I to jak najszybciej, zaczynając od dziś!

Lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę – Piotr Witek

W Magazynie Pomorskim ukazał się wywiad z Piotrem Witkiem. Dowiedź się o filarach funkcjonowania, wartościach, a także o wyzwaniach przed którymi stoi Moore Polska!

Firma rodzinna: granice, których przekraczać nie wolno

Która granica oddzielająca firmę od rodziny jest lepsza? Ta, która istnieje w Tatrach pomiędzy Polską i Słowacją, czy raczej ta między Koreą Północną i Południową?

{literal} {/literal}