Prezentacja w SF skutków nietypowego sporu prawnego

Klient

Klient jest średniej wielkości firmą produkcyjną z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, którego kontrahentami są resorty siłowe, również poza granicami kraju.

Potrzeby

Klient zgłosił wątpliwość dotyczącą sposobu ujawnienia i wyceny skutków bardzo nietypowego sporu sądowego w swoim sprawozdaniu finansowym.

Nasze rozwiązanie

Z uwagi na wagę sprawy – klient jest jednostką zainteresowania publicznego – biegły rewident zalecił szczegółowe opisanie sprawy w sprawozdaniu finansowym oraz – zgodnie z MSB 706 – zdecydował o zamieszczeniu stosownego paragrafu objaśniającego w celu zwrócenia uwagi użytkowników sprawozdania finansowego na ten fakt

Efekty

Klient rzetelnie wywiązał się z obowiązku informacyjnego, jednocześnie nie stając przed koniecznością szacowania ewentualnych rezerw, które z uwagi na niepewność przyszłego wyniku i nietypowość sporu prawnego były bardzo trudne do właściwego oszacowania i mogłoby tym samym wprowadzić w błąd użytkowników sprawozdań finansowych jednostki

Może Cię zainteresować

Jakie są cele rewizji finansowej? Co ma na celu badanie sprawozdań finansowych? Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia ekspertów w tym zakresie?
Zapraszamy na drugie terminy cyklu szkoleń Podatkowe i księgowe zamknięcie roku 2022, w tym praktyczne omówienie najistotniejszych zmian. Zobacz, co zrobić, czego unikać i na co zwrócić szczególną uwagę!
Zapraszamy na pierwsze szkolenie z cyklu Podatkowe i księgowe zamknięcie roku 2022 – Księgowe zamknięcie roku 2022! Sprawdź, na co się przygotować!
Zapraszamy na cykl szkoleń Podatkowe i księgowe zamknięcie roku 2022, w tym praktyczne omówienie najistotniejszych zmian. Zobacz, co zrobić, czego unikać i na co zwrócić szczególną uwagę!
Cykl szkoleń Podatkowe i księgowe zamknięcie roku 2021, w tym praktyczne omówienie najistotniejszych zmian związanych z „Polskim Ładem”. Zobacz, co zrobić i czego unikać w 2022 roku!
Chociaż przygotowanie dokumentacji konsolidacyjnej może wydawać się czasochłonne i zbędne – tak naprawdę niesie za sobą wiele zalet i szereg usprawnień.