Piotr Witek – moja praca to moja pasja

3 lutego 2023 oddział PIBR w Gdańsku świętował swoje 30-lecie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Piotra Witka, Prezesa Regionalnej Izby oraz gospodarza spotkania. Z tej okazji udzielił również wywiadu, do którego obejrzenia serdecznie zachęcamy.

Świętowanie trzydziestolecia istnienia regionalnego oddziału Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Gdańsku to nie lada wydarzenie, które odbyło się 3 lutego 2023 roku w Olivii Star. Swoją obecnością zaszczyciła gości Barbara Misterska-Dragan, Prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Wieczór został uświetniony natomiast przez Agnieszkę Babicz-Stasierowską, wokalistkę legendarnego, pochodzącego z Trójmiasta, bandu Rama 111.

Z tej okazji Piotr Witek, Partner Zarządzający Moore Polska, biegły rewident, zgodził się odpowiedzieć na często zadawane jemu i jego Koleżankom i Kolegom po fachu pytania. Dlaczego w ogóle wybrał zawód biegłego rewidenta? Jak by go opisał? Co się zmieniło w zawodzie na przestrzeni trzech dekad? Dlaczego warto być biegłym rewidentem i nie tylko! ⬇️⬇️⬇️

Długa i ciekawa historia

Tak naprawdę jednak – początków zawodu biegłego rewidenta należy doszukiwać się niemal sto lat temu. Wtedy to Ministerstwo Skarbu przedstawiło projekt, który zakładał utworzenie instytucji „biegłych buchalterów”. Do ich obowiązków należało wykrywanie przestępstw podatkowych. Natomiast jeśli chodzi o „biegłego rewidenta”, to określenie to pojawiło się w rozporządzeniu Prezydenta RP 22 marca 1928 roku. Dokument ten dookreślał rolę biegłych rewidentów – mieli badać sprawozdania założycieli i zarządów spółek akcyjnych, bilanse oraz rachunki zysków i strat.1

Historia nowożytna zawodu biegłego rewidenta rozpoczyna się równolegle z przemianami gospodarczymi po 1989 roku. Już bowiem w połowie 1992 roku odbył się pierwszy krajowy zjazd efektem którego było stworzenie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. 2023 rok zatem to okrągła, trzydziesta rocznica ukształtowania się współczesnego samorządu oraz zawodu biegłego rewidenta. 2

Nic zatem dziwnego, że jubileusz w ustanowionym przez PIBR Roku Biegłego Rewidenta jest tak istotnym i szeroko celebrowanym wydarzeniem. Zawód ten warto doceniać tym bardziej, bo to właśnie biegli rewidenci dbają o zapewnienie wiarygodności informacji finansowej i bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.   

Niech Twoja praca będzie Twoją pasją

Piotr Witek jest biegłym rewidentem od 21 lat. Nie ukrywa, że duży wpływ na wybór zawodu miała jego wspaniała Mama, Lucyna Witek, biegły rewident, założycielka biura rachunkowego WIT, które później stało się zalążkiem rodzinnej Spółki REWIT Ośrodek Rachunkowo-Konsultingowy powstałej w 1994 roku. Swoją pracę zawodową Piotr rozpoczął w firmie Lodmor gdzie miał okazję wdrażać zintegrowany system zarządzania. Następnie 8 lat pracował jako współzałożyciel i Dyrektor Finansowy REWIT sp. z o.o. Od 2002 roku kariera Piotra związała była z Hutchinson Poland, gdzie przez 11 lat pracował jako dyrektor finansowy i Sekretarz Zarządu. Po 11 latach powrócił do REWIT sp. z o.o. na stanowisko Prezesa.

Obecnie Piotr, ramię w ramię z Lidią Skudławską, zarządza prawie 250 osobami w 9 biurach, w 8 miastach w Polsce, nieustannie dbając o rozwój wszystkich swoich pracowników i pchając ich do działania i dalszych sukcesów. Moore Polska obecnie należy do czołówki firm oferujących outsourcing księgowy, kadrowo-płacowy, usługi audytowe i doradztwa podatkowego oraz prawnego. Od 2020 roku jest częścią międzynarodowej sieci Moore Global.

To dzięki pasji, zaangażowaniu i doświadczeniu Piotra Witka i Lidii Skudławskiej Moore Polska i cały Zespół może, chce i osiąga WIĘCEJ.

____________________________________

1 i 2 O Jubileuszu, 30lat​.pibr​.org​.pl [dostęp: 2023-03-10]

Zapraszamy do kontaktu

Partner Zarządzający, Prezes Zarządu
Gdańsk Starodworska

Może Cię zainteresować

Wielki zjazd ze wszystkich biur Moore Polska, wielka radość, wielkie emocje i wielka zabawa – oto co przyświecało Integracji #MoorePolskaTeam 2024.


Zapraszamy do lektury naszego podsumowania, aby poznać szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia i dowiedzieć się, jak umocniliśmy nasz zespół oraz jakie wspaniałe rzeczy udało nam się wypracować!


Zobaczcie filmik z okazji jubileuszu 35 lat Moore Polska, filmowe podsumowanie uroczystej gali oraz zanurzcie się w fotorelacji z dwóch intensywnych dni naszej integracji.


Uprzejmie informujemy, że z powodu Wielkiej Integracji #MoorePolskaTeam 13-go i 14-go czerwca (czwartek i piątek) wszystkie biura Moore Polska są zamknięte. My się integrujemy, a Was zapraszamy już w poniedziałek 10-go czerwca!
Serdecznie zapraszamy na konferencję Santander Bank Polska w Gdańsku, już 9 kwietnia 2024 roku w Gdańsku. Podczas spotkania dowiecie się, jakie są planowane najciekawsze programy unijne w 2024 roku, które będą mogły wspierać Was w finansowaniu wyzwań związanych z rozwojem, automatyzacją oraz inwestycjami środowiskowymi.
W obliczu rosnących wyzwań rynkowych, audyt finansowy staje się fundamentem budowania zaufania i zapewniania zrównoważonego rozwoju każdej przedsiębiorczej jednostki. Moore Polska, z unikatowym 35-letnim doświadczeniem, oferuje usługi audytorskie, które nie tylko gwarantują zgodność z przepisami, ale również przyczyniają się do optymalizacji i stabilności operacyjnej firm, kładąc solidne podstawy dla ich przyszłego wzrostu.
U podstaw czego doszukiwać się powodzenia i nieustającego rozwoju Moore Polska? Odpowiedź jest niebywale prosta – wszak sercem naszego przedsiębiorstwa jest nasz zespół, #MoorePolskaTeam.
Mówiąc o „rezerwach” na świadczenia pracownicze, w tym na niewykorzystane urlopy, należy mieć na uwadze bierne rozliczenia międzyokresowe kosztów z tego tytułu. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

Usługi