Piotr Witek

Partner Zarządzający, Prezes Zarządu
Biegły Rewident nr 9631, MBA, FCCA
ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
pn–pt 8:00–16:00

Biografia

Jestem profesjonalnym księgowym, z 30-letnim stażem zawodowym. Swoją pracę zawodową rozpocząłem w firmie Lodmor, gdzie miałem okazję wdrażać zintegrowany system zarządzania. Następnie przez 8 lat pracowałem jako współzałożyciel i Dyrektor Finansowy REWIT sp. z o.o. W tym czasie uczyłem się księgowości, a następnie nadzorowałem prace biura rachunkowego. Pod koniec tego 8-letniego okresu uzyskałem tytuł biegłego rewidenta i rozpocząłem praktykę audytorską.

Od 2002 roku moja kariera była związana z Hutchinson Poland, gdzie przez 11 lat pracowałem jako dyrektor finansowy i Sekretarz Zarządu. W tym czasie nadzorowałem prace działu finansowo-księgowego w pięciu zakładach spółki. Uczestniczyłem w licznych projektach prowadzonych przez grupę, w tym we wdrożeniu SAP FICO czy utworzeniu centrum usług wspólnych w Polsce, którym także zarządzałem.

Po 11 latach powróciłem do spółki audytorskiej REWIT sp. z o.o. na stanowisko Prezesa dokonując sukcesji rodzinnej.

Jako jeden z dwóch partnerów zarządzających nadzoruję pracę całej firmy, uczestniczę w kluczowych projektach, takich jak audyty firm giełdowych czy banków, prowadzenie ksiąg i doradztwo biznesowe dla naszych kluczowych klientów. W ciągu ostatnich 11 lat firma pod moim zarządzaniem zwiększyła ponad ośmiokrotnie swoje przychody, została członkiem międzynarodowej sieci Moore Global oraz połączyła się z Morison Finansista z Poznania. Obecnie znajduje się w czołówce największych firm z branży audytorskich w Polsce, w tym jako 7 firma pod względem ilości badanych firm giełdowych, i dziewiąta w ogólnym rankingu audytorów Rzeczpospolitej. Strategia nastawiona na obsługę średnich firm oraz wysoką jakość za rozsądną cenę przynosi rezultat w postaci dwucyfrowego wzrostu przychodów rocznie i rozwoju produktowo-geograficznego Spółki.

Jestem pasjonatem sprawozdawczości, analizy finansowej i audytu.

W wolnych chwilach, jako miłośnik muzyki, gram na akordeonie guzikowym.

 • Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów (druga kadencja)
 • FCCA – członek ACCA
 • Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupa Coraz Lepsza Firma S.A.
 • Członek Rady Nadzorczej Incuvo S.A.
 • Członek Rady Nadzorczej Nautilus Gdańsk sp. z o.o.
 • Doroczna Konferencja Auditingu 2018, 2019, 2023
 • Coraz Lepszy Event 2012, 2013
 • Szkolenia dla biegłych rewidentów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych i samodzielnych księgowych: zamknięcie roku, zmiany w podatkach, sprawozdawczość finansowa
 • Wyróżnienie dla najlepszego studenta na Specjalności Marketing Uniwersytet Gdański
 • Wyróżnienie dla absolwenta MBA Oxford Brookes University
 • Samodzielny Księgowy SKwP
 • 2-tygodniowe szkolenie dla trenerów biznesu BLED, Słowenia
 • Akademia trenerów – szkolenie dla trenerów PIBR
 • Program menadżerski dla partnerów Moore Global – Harvard Business School

Zrealizowałem wiele projektów, zarówno audytowych, jak i finansowych. Wdrożyłem SAP moduły FICO w organizacji zatrudniającej 5 tysięcy pracowników.

1995 – Uniwersytet Gdański, Instytut Handlu Zagranicznego, specjalność: Marketing, mgr

Usługi

Artykuły

Hasło „firma rodzinna” składa się z dwóch filarów: firma i rodzina. Każdy z tych elementów wpływa na drugi – pozytywnie albo negatywnie. Dziś zastanowimy się, jak rozwijać firmę, żeby zadbać równocześnie o dobro rodziny.
Rok 2020 oznaczał dla wielu z Nas duże zmiany i wyzwania. Z nieskrywaną satysfakcją mogę dziś podzielić się z Wami informacją, że w przypadku Rewit oznaczał zmiany… na lepsze.