Katarzyna Ochnicka

Partner, Dyrektor Zarządzający Działem Usług Księgowych, Członek Zarządu
ul. Gdańska 126, 90-520 Łódź
pn–pt 8:00–16:00
ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
pn–czw 7:00–15:30 pt 7:00–13:00

Biografia

Jestem praktykiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia, nadzoru, weryfikacji i odtwarzania ksiąg rachunkowych według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. Posiadam wykształcenie kierunkowe (Rachunkowość, Dyrektor Finansowy) oraz uprawnienia Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Doświadczenie zdobywałam w międzynarodowych korporacjach outsourcingowych, tworzę relacje z klientami i buduję zespoły od 2006 roku, a od 2015 roku, wykorzystuję zdobyte umiejętności, zarządzając Działem Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych w Moore Polska. Dbam o przebieg rozmów z Klientami i kształt umów, organizację narzędzi oraz dobór zasobów, koordynację bieżących prac oraz zapewnienie odpowiedniej jakości świadczonych usług.

Do moich zadań należy również tworzenie i wdrażanie standardów i procedur pracy oraz zachowanie parametrów efektywnościowych w realizacji obsługi. Inicjuję i koordynuję wdrożenie działań korygujących w procesach prac działów finansowo-księgowych oraz administracyjnych. Bardzo lubię to, co robię i chętnie pomagam innym w rozwoju.

Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

  • Certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • zaliczone 7 egzaminów na biegłego rewidenta w KIBR
  • kurs na Głównego Księgowego w FRR
  • udział w licznych szkoleniach i kursach merytorycznych z zakresu finansów, rachunkowości i podatków
  • udział w forach biznesowych i konferencjach merytorycznych
  • cykl spotkań, treningów i coachingów pt. Akademia Menedżera – program studiów MBA.

Publikacje prasowe z zakresu tematyki księgowej oraz outsourcingu rachunkowości.

  • wrzesień 2006–styczeń 2007 – WSFiZ Warszawa, studia podyplomowe, kierunek: Rachunkowość
  • październik 1998–czerwiec 2003 – SGGW Warszawa, mgr inż. gospodarki przestrzennej

Usługi

Artykuły

Sprawozdania Finansowe za rok 2020 należy sporządzić w terminie do 31 marca 2021! Ministerstwo Finansów nie przewiduje wydłużenia terminu!
Ważna zmiana – brak obowiązku ustanawiania przedstawiciela podatkowego dla podmiotów z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Norwegii rejestrujących się do VAT w Polsce
Pod koniec każdego roku przedsiębiorcy od swoich księgowych słyszą „musimy wysłać Potwierdzenia sald”. Wtedy też często pojawia się pytanie: „a co to?”
Na początku listopada 2020 roku zostało ogłoszone ujednolicenie ustawy o dniach wolnych od pracy, które reguluje ostatnie zmiany w tym zakresie
Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę i stawki godzinowej od 2021 roku został zatwierdzony przez Radę Ministrów. O czym musisz pamiętać?