Agnieszka Drożdż-Wilk

Partner, Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego
Radca Prawny
ul. Garncarska 4/6 lok 8, 80-894 Gdańsk
pn–pt 8:00–16:00
ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
pn–pt 8:00–16:00

Biografia

Jestem dyrektorem Działu Podatkowo-Prawnego Moore Polska Sp. z o.o. – 9. firmy audytorskiej według rankingu gazety „Rzeczpospolita”.

Jestem radcą prawnym z doświadczeniem w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw, a także specjalistą z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i gospodarczego.

Studiowałam prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także filologię amerykańską na Uniwersytecie Gdańskim oraz International Business Management na WSB. Ukończyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, a także Akademię Doradcy Podatkowego.

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 2009 roku w kancelariach prawnych w szeroko pojętym doradztwie, również w zakresie optymalizacji podatkowej i przekształceń przedsiębiorstw. Sprawowałam funkcję dyrektora operacyjnego w przedsiębiorstwie z branży medycznej, jak również dyrektora działu organizacyjno-prawnego w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A. Do moich obowiązków należała organizacja pracy i nadzór merytoryczny nad zespołem zajmującym się obsługą prawną i przetargami w przedsiębiorstwie, jak również nadzór właścicielski i kontrola nad spółkami zależnymi wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Port Gdańsk.

Z Moore Polska jestem związana nieprzerwanie od 2016 r. na stanowisku prawnika korporacyjnego, od lipca 2020 r. na stanowisku dyrektora Działu Prawnego, a od listopada 2021 – jako dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego.

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku
  • Honorowy Członek Yacht Club Rewa
  • Finanse dla menedżerów niefinansistów (2018)
  • Protokół dyplomatyczny (2018)
  • Bezpieczeństwo informacji – security awareness (2018)
  • Certyfikowany Szef Biura Zarządu (2017)
  • Akademia Doradcy Podatkowego MDDP (rok 2016)
  • Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw (rok 2016)

Usługi

Artykuły

Czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest optymalną formą opodatkowania? Co w ryczałcie zmienia Polski Ład? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!
Przedsiębiorco, czy wiesz jaka forma opodatkowania jest dla Ciebie najlepsza? Ile podatku zapłacisz w 2022 roku? Co możesz zmienić?
Czy warto pospieszyć się z wykupem samochodu z leasingu? Co zmieni Polski Ład? Moore Polska pomoże Państwu właściwie przygotować się do wprowadzanych zmian!
Pracodawcy coraz częściej przez pandemię SARS-CoV-2 zmieniają swoje podejście do pracy zdalnej i wdrażają ją na stałe. Ta jednak nadal nie jest regulowana prawnie.