Firma rodzinna – dlaczego warto inwestować siły i środki w f

Możesz mieć firmę rodzinną i każdego dnia żałować, że powstała. Możesz też mieć firmę rodzinną i każdego dnia dziękować losowi, że wpadłeś na pomysł jej założenia!

Nastawienie, którego Ci nie życzymy

Moja firma? Niestety – rodzinna. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Szkoda, że go nie posłuchałem, kiedy rejestrowałem działalność. Albo kiedy zatrudniałem ludzi, z którymi jedyne, co mnie łączyło, to nazwisko.

Moja firma? Pochłania mi każdą minutę wolnego czasu. Myślę o niej nawet wtedy, kiedy śpię. A kiedy nie śpię – myślę 3 razy intensywniej. Na szczęście pracuje w niej praktycznie cała moja rodzina. Inaczej zapomniałbym, jak wyglądają moi najbliżsi.

Moja firma? Najczęstszy temat rozmów, kiedy po dniu harówki wracam do domu. Choć właściwie nie nazwałbym tego rozmowami. To mój monolog. Litania żali i narzekań. Jasne, czasem zdarza mi się powiedzieć coś dobrego o firmie, ale jestem nią tak zmęczony, że nie potrafię już się z niej cieszyć. Nikt nie robi jej lepszej antyreklamy niż ja!

Moja firma? Traktuję ją jak rodzinę. Żyję nią. Poświęcam się dla niej. Właściwie mógłbym w niej zamieszkać na stałe, gdybym tylko miał czas na wstawienie łóżka do mojego biura.

Nastawienie, którego wszyscy będą Ci zazdrościć

Moja firma? Jest dla mnie najważniejsza na świecie! Najważniejsza, ale zaraz po rodzinie. Firmę można zamknąć i zapomnieć o tym rozdziale swojego życia. Rodzina na zawsze będzie wpisana w moją historię. Czy tego chcę, czy nie.

Moja firma? Dzięki niej mam dach nad głową! Mam go nie tylko ja, ale przede wszystkim ci, na których mi w życiu najbardziej zależy. Doskonale widzę, jak każdy dzień mojej pracy przekłada się na bezpieczeństwo moich najbliższych.

Moja firma? Dzięki niej mogę wyżywić rodzinę. Mogę być dobrym ojcem i mężem. Mogę patrzeć, jak spełnia się moje największe życiowe marzenie – o posiadaniu domu, do którego zawsze będzie chciało się wracać.

Moja firma? Dzięki niej mogę wykształcić dzieci. Mogę pomóc im wystartować w przyszłość. A potem z radością patrzeć, jak realizują się w życiu i jak korzystają ze swoich talentów i zdolności. Nie ma chyba większej satysfakcji dla rodzica!

Moja firma? Dzięki niej jestem wolny. Jestem wolny, choć… permanentnie zajęty. To paradoks, którego chyba nigdy do końca nie zrozumiem.


Pomożemy Ci zmienić nastawienie do Twojej firmy!

Nastawienie do firmy rodzinnej jest kwestią kluczową i bardziej priorytetową, niż teraz myślisz. Skąd to wiemy?

Stąd, że sami taką właśnie firmę od lat budujemy. Co więcej – pomagamy innym spełniać się w prowadzeniu biznesu.

Jak możemy Ci pomóc?

Sprawdzimy, czy Twoja firma rodzinna oparta jest na solidnych fundamentach. Ostrzeżemy Cię, jeśli tylko zauważymy, że grozi jej coś niepokojącego. Tak zadbamy o jej bezpieczeństwo.

Pokażemy Ci, jak najkorzystniej i najbardziej efektywnie wykorzystać wszystkie zasoby w niej drzemiące. Poprowadzimy księgowość i doradzimy w kwestiach podatkowych. Tak zadbamy o jej harmonijny rozwój.

Stworzymy precyzyjny plan działania. Wypracujemy strategię rozwoju firmy. Doradzimy najbardziej optymalne rozwiązania. Przeprowadzimy Cię przez proces trudnych decyzji.

Tak zadbamy o jej przyszłość.

Zapraszamy do kontaktu

Partner Zarządzający, Prezes Zarządu
Gdańsk Starodworska

Może Cię zainteresować

Dobrowolne umorzenie udziałów bez wynagrodzenia może wymagać dokumentacji cen transferowych. Sprawdź, jak powiązania między udziałowcami wpływają na obowiązki podatkowe!
Dowiedz się, jak wspierane podejmowanie decyzji zastąpi ubezwłasnowolnienie w Polsce. Poznaj modele: asystę prawną, kuratelę wspierającą i reprezentującą oraz nowość – pełnomocnictwo rejestrowe.
Dowiedz się, czym jest ESG i Taksonomia UE, jak wspierają zrównoważony rozwój w biznesie oraz jakie korzyści przynoszą przedsiębiorstwom. Kompleksowy przewodnik z kluczowymi informacjami.
Dowiedz się, co oznacza dyrektywa CSRD dla polskich przedsiębiorstw. Sprawdź nowe obowiązki raportowania ESG, jednolite standardy (ESRS) i obowiązkową weryfikację raportów.
Podsumowanie 2024 roku w Moore Polska – jubileusz 35-lecia, rozwój usług, Moore Polska Tax & Legal i prestiżowa nagroda Champion Biznesu 2024. Sprawdź więcej o naszych sukcesach!
Opodatkowanie aportu do spółki – sprawdź, jak rozliczyć wkład niepieniężny i co zrobić, gdy część aportu trafi na kapitał zapasowy. Praktyczne informacje i interpretacje podatkowe.