Zgłoszenie pracownika-obcokrajowca bez posiadania przez niego nazwiska do ZUS

Nowozatrudniony posiada dwa imiona. W zaświadczeniu z rejestru pesel oraz w paszporcie nie ma wpisanego nazwiska. Posiada obywatelstwo indyjskie.

Potrzeba

Zgłoszenie pracownika do ZUS. W jaki sposób możesz zgłosić taką osobę do ZUS?

Nasze rozwiązanie

Wyjaśnienie: Drugie imię to tak naprawdę drugi człon imienia.

Według informacji z ZUS można nie mieć nazwiska, natomiast można posiadać np. 4 imiona (które są wpisane w pole imięJeżeli wpisanie wszystkich imion w pole „imię” nie zadziała, zalecamy kontakt z infolinią ZUS. W przypadku posiadania pełnomocnictwa danego płatnika nie powinno być problemu z uzyskaniem potrzebnych informacji.).

W takim przypadku wzór wypełnienia zgłoszenia do ZUS wygląda następująco:

  • Nazwisko – „brak danych”
  • Imię – „oba imiona”
  • Drugie imię – zostawiamy puste pole

Może Cię zainteresować

Odkryj, jak zespół Moore Polska nie tylko przetrwał dekady na dynamicznym rynku audytowym, ale też jak dzięki wspólnym wartościom i stawianiu na nieustający rozwój zdobywa coraz wyższe pozycje w prestiżowych rankingach. Ta historia to dowód na to, że prawdziwa pasja i zrozumienie potrzeb rynku prowadzą do rzeczywistego sukcesu.
Cyfryzacja sektora publicznego wkroczyła na nowy poziom, oferując organizacjom bezprecedensową wygodę i efektywność w zarządzaniu podatkami przez e-Urząd Skarbowy. Odkryj, jak nowe konto organizacji zmienia zasady gry, ułatwiając interakcje z Krajową Administracją Skarbową.
Odkryj, jak Moore Polska przekształca zarządzanie kadrami i płacami w klucz do sukcesu Twojej firmy. Nasza pasja i misja to wsparcie na każdym kroku, zapewniające efektywność i bezpieczeństwo współpracy.
Serdecznie zapraszamy na konferencję Santander Bank Polska w Gdańsku, już 9 kwietnia 2024 roku w Gdańsku. Podczas spotkania dowiecie się, jakie są planowane najciekawsze programy unijne w 2024 roku, które będą mogły wspierać Was w finansowaniu wyzwań związanych z rozwojem, automatyzacją oraz inwestycjami środowiskowymi.
Zastanawiasz się nad zastosowaniem Krajowych Standardów Rachunkowości w swojej działalności? Poznaj kluczowe aspekty ich wyboru i implikacji dla Twojego sprawozdania finansowego, które mogą znacząco wpłynąć na transparentność i zgodność z przepisami.