Zgłoszenie pracownika-obcokrajowca bez posiadania przez niego nazwiska do ZUS

Nowozatrudniony posiada dwa imiona. W zaświadczeniu z rejestru pesel oraz w paszporcie nie ma wpisanego nazwiska. Posiada obywatelstwo indyjskie.

Potrzeba

Zgłoszenie pracownika do ZUS. W jaki sposób możesz zgłosić taką osobę do ZUS?

Nasze rozwiązanie

Wyjaśnienie: Drugie imię to tak naprawdę drugi człon imienia.

Według informacji z ZUS można nie mieć nazwiska, natomiast można posiadać np. 4 imiona (które są wpisane w pole imięJeżeli wpisanie wszystkich imion w pole „imię” nie zadziała, zalecamy kontakt z infolinią ZUS. W przypadku posiadania pełnomocnictwa danego płatnika nie powinno być problemu z uzyskaniem potrzebnych informacji.).

W takim przypadku wzór wypełnienia zgłoszenia do ZUS wygląda następująco:

  • Nazwisko – „brak danych”
  • Imię – „oba imiona”
  • Drugie imię – zostawiamy puste pole

Może Cię zainteresować

Odkryj, jak empatia w przywództwie może pomóc Ci stać się lepszym szefem. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać praktyczne wskazówki i strategie.
Zagraniczne firmy działające w Polsce bez stałego miejsca prowadzenia działalności powinny używać zagranicznego NIP przy rozliczeniach VAT. Dowiedz się więcej o interpretacjach podatkowych i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia Moore Polska Tax&Legal.
Bon energetyczny na rok 2024 uzależniony będzie od dochodów gospodarstw domowych, a jego wysokość będzie zróżnicowana w zależności od liczby osób w gospodarstwie. Wnioski można składać od 1 sierpnia do 30 września 2024 roku, a wypłaty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku oraz na początku 2025 roku.
Zastanawiasz się nad wyborem CIT-u estońskiego? Nie wiesz, jakie zagrożenia i ograniczenia ze sobą niesie? Chcesz wiedzieć więcej o CIT estońskim? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i ściągnij broszurę zespołu Moore Polska Tax & Legal!
Dowiedz się, jakie nowe obowiązki w zakresie MDR wprowadza ustawa implementująca unijną dyrektywę DAC-7 do polskich przepisów.
Opodatkowanie wypłat zaliczek na poczet zysku w spółkach komandytowo-akcyjnych budzi liczne kontrowersje i różnice interpretacyjne wśród organów podatkowych oraz sądów administracyjnych. Poznaj szczegółowe przepisy i dowiedz się, jak uniknąć błędów podatkowych w świetle najnowszych interpretacji i orzeczeń.