Arkadiusz Szczesiak

Partner, Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego
Radca Prawny, Doradca Podatkowy
ul. Główna 6, 61-005 Poznań
pn–pt 8:00–16:00

Biografia

Doświadczenie z zakresu prawa podatkowego nabyłem w Pierwszym Wielkopolskim Urzędzie Skarbowym w Poznaniu, gdzie pracowałem Dziale Rachunkowości Podatkowej – stanowisko ds. zaległości trudnych, Dziale Podatków Pośrednich – stanowisko ds. prowadzenia postępowań podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz Dziale Postępowań Podatkowych – koordynator zespołu ds. postępowań podatkowych (VAT, PCC, PIT i CIT).

Odbyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Po złożeniu egzaminu, uzyskałem wpis na listę doradców podatkowych.

Jestem absolwentem Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych przy Szkole Głównej Handlowej, jak również Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto, byłem uczestnikiem kursów z rachunkowości organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych.

Korzystając z doświadczeń nabytych podczas pracy w Urzędzie Skarbowym w Poznaniu, reprezentuję podatników przed organami Krajowej Administracji Skarbowej i sądami administracyjnymi w sporach podatkowych, celnych i dotyczących egzekucji administracyjnej. W zakresie podatku od nieruchomości doradzam nie tylko podatnikom, ale i organom podatkowym. Zajmuję się ogólnym doradztwem podatkowym dla przedsiębiorców, a ponadto obsługą spółek w zakresie postępowania rejestrowego m.in. w zakresie zakładania spółek, ich przekształcania, łączenia i podziałów.

Szkolenia podatkowe.

 • Aplikacja radcowska
 • Podyplomowych Studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych przy Szkole Głównej Handlowej
 • Podyplomowe Studia Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
 • kursu z rachunkowości organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych.
 • Coroczne obligatoryjne szkolenia dla doradców podatkowych i radców prawnych

Między innymi:

 • prowadzenie sporu z organami podatkowymi w zakresie kwestionowania 0 % stawki VAT dla spółki zajmującej się handlem
 • połączenie spółek z branży gastronomicznej
 • przekształcenie spółki z branży handlowej
 • wdrożenie ulgi badawczo-rozwojowej dla przedsiębiorstwa z branży meblarskiej
 • prowadzenie sporów z podatku od nieruchomości
  z branży energii odnawialnej dla jednostki samorządu terytorialnego
 • optymalizacja odliczenia podatku VAT dla jednostki samorządu terytorialnego

Usługi

Artykuły

W dzisiejszych czasach, prowadząc działalność gospodarczą, często napotykamy na sytuacje, które mogą wpłynąć na nasze prawo do odliczenia podatku VAT. Jednym z takich przypadków jest nabycie kontenerów socjalnych dla pracowników sezonowych. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując interpretacje i ryzyka związane z odliczeniem podatku VAT w kontekście wykorzystania kontenerów socjalnych.