Michał Ossowski członkiem Zarządu REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci sp. z o.o.

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, iż Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci sp. z o.o. powołało Pana Michała Ossowskiego na Członka Zarządu Spółki.

Pan Michał Ossowski tytuł biegłego rewidenta uzyskał w roku 2007. Od 1 lipca 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Działu Audytu oraz Prokurenta w Spółce REWIT Księgowi i Biegli rewidenci Sp. z o.o., gdzie jest odpowiedzialny m.in. za badanie i przeglądy sprawozdań finansowych statutowych (jednostkowych i skonsolidowanych), przygotowanych wg standardów polskich i międzynarodowych (MSSF) oraz wg zasad grupowych, w tym również podmiotów notowanych na GPW. Uczestniczy w projektach typu: due diligence, wyceny, przygotowanie biznes-planów, przekształcenia, reorganizacje. Bierze czynny udział w tworzeniu raportów podsumowujących badania SF na potrzeby właścicieli oraz raportowaniu zgodnie z polską ustawą o rachunkowości, IFRS w języku polskim i angielskim. Przez ponad 10 lat związany był z branżą gazowniczą, jako dyrektor finansowy i wykonawczy w Polskiej Spółce Gazownictwa. Będąc Dyrektorem Oddziału Zakładu w Bydgoszczy był odpowiedzialny za realizację i rozliczenie projektów realizowanych ze środków unijnych o wartości 200 mln zł.

Pan Michał Ossowski jest członkiem Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, posiada tytuł Dyrektora Górniczego III stopnia nadany przez Ministra Gospodarki.

Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wiedzy eksperckiej, Pan Michał Ossowki jest dla Spółki znaczącym wsparciem i w ocenie Zarządu na nowym stanowisku przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju Spółki i grupy kapitałowej REWIT.

Może Cię zainteresować

Członkowie zarządu spółki z o.o. ponoszą odpowiedzialność cywilną, karną i podatkową, która może obejmować cały ich majątek. Dowiedz się, jakie są ryzyka pełnienia tej funkcji i jak można się przed nimi zabezpieczyć.
Niezależność biegłego rewidenta jest kluczowa dla zapewnienia uczciwych i wiarygodnych ocen sprawozdań finansowych przedsiębiorstw oraz zaufania społeczeństwa do rachunkowości. Wszak jest to zawód zaufania publicznego.
Czym powinna kierować się Twoja firma przy doborze odpowiedniego biegłego rewidenta? Niską ceną za przeprowadzony audyt? Niewielką odległością od siedziby przedsiębiorstwa? A może prywatnymi animozjami?
Jakie są cele rewizji finansowej? Co ma na celu badanie sprawozdań finansowych? Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia ekspertów w tym zakresie?
Jaką formę zatrudnienia wybrać przy nawiązaniu współpracy z  członkiem zarządu? Co z wynagrodzeniem? Odpowiadamy!
Ile kosztują usługi audytorskie? Co wpływa na wybór danej firmy audytorskiej do badania sprawozdania finansowego? Na te pytania odpowiada Piotr Witek.

Usługi