Nowe regulacje raportowe stawiają przed emitentami giełdowymi konkretne wyzwania w zakresie ujawnień ESG. Rozporządzenie Ministra Finansów z 6 czerwca 2025 r. zmienia podejście do raportów bieżących i okresowych – nakładając obowiązek prezentacji wpływu spółki na kwestie zrównoważonego rozwoju. Podczas webinaru omówimy, jak interpretować te wymagania w praktyce oraz jak przygotować raporty zgodne z nowymi przepisami. Eksperci ESG i audytu przedstawią konkretne wskazówki i przykłady zastosowania regulacji.
Raporty bieżące i okresowe powinny być sporządzane w sposób umożliwiający inwestorom ocenę: „wpływu emitenta na kwestie zrównoważonego rozwoju oraz wpływu tych kwestii na rozwój, wyniki i sytuację emitenta”.
Wprowadzenie – kontekst regulacyjny
ESG w praktyce – spojrzenie eksperta ESG
Audyt i weryfikacja – perspektywa biegłego rewidenta
Sesja pytań

Jako ekspert ESG łączy wieloletnie doświadczenie menadżerskie z pracą naukową.
Doktor nauk prawnych, EMBA i L.LM., wieloletnia dyrektor zakupów i HR.
Obiektem jej szczególnych zainteresowań są kwestie praw pracowniczych w globalnych łańcuchach dostaw.
Członek Rady Ochrony Pracy XII kadencji przy Sejmie RP oraz autor książek i artykułów naukowych, publikowanych w prestiżowych wydawnictwach międzynarodowych i polskich.

Pasjonat sprawozdawczości, analizy finansowej i audytu. Profesjonalny księgowy z 30-letnim stażem zawodowym. Swoją pracę zawodową rozpoczął w firmie Lodmor, gdzie miał okazję wdrażać zintegrowany system zarządzania. Następnie przez 8 lat pracował jako współzałożyciel i Dyrektor Finansowy REWIT sp. z o.o. W tym czasie uczył się księgowości, a następnie nadzorował prace biura rachunkowego. Pod koniec tego 8-letniego okresu uzyskał tytuł biegłego rewidenta i rozpoczął praktykę audytorską.
Od 2002 roku jego kariera była związana z Hutchinson Poland, gdzie przez 11 lat pracował jako dyrektor finansowy i Sekretarz Zarządu. W tym czasie nadzorował prace działu finansowo-księgowego w pięciu zakładach spółki. Uczestniczył w licznych projektach prowadzonych przez grupę, w tym we wdrożeniu SAP FICO, czy utworzeniu centrum usług wspólnych w Polsce, którym także zarządzał.
Po 11 latach powrócił do spółki audytorskiej REWIT sp. z o.o. na stanowisko Prezesa, dokonując sukcesji rodzinnej.
Jako jeden z dwóch partnerów zarządzających nadzoruje pracę całej firmy, uczestniczy w kluczowych projektach, takich jak audyty firm giełdowych czy banków, prowadzenie ksiąg i doradztwo biznesowe dla naszych kluczowych klientów. W ciągu ostatnich 11 lat firma pod jego zarządzaniem zwiększyła ponad ośmiokrotnie swoje przychody, została członkiem międzynarodowej sieci Moore Global oraz połączyła się z Morison Finansista z Poznania. Obecnie znajduje się w czołówce największych firm z branży audytorskich w Polsce, w tym jako 7 firma pod względem ilości badanych firm giełdowych, i dziewiąta w ogólnym rankingu audytorów Rzeczpospolitej. Strategia nastawiona na obsługę średnich firm oraz wysoką jakość za rozsądną cenę przynosi rezultat w postaci dwucyfrowego wzrostu przychodów rocznie i rozwoju produktowo-geograficznego Spółki.