MSSF 16 to jedno z kluczowych zagadnień dla specjalistów zajmujących się rachunkowością i finansami. Nasze szkolenie online zapewni uczestnikom nie tylko solidne fundamenty teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności w zakresie wyceny i ujęcia leasingu. Podczas warsztatów w Excelu przeanalizujesz rzeczywiste przypadki, zrozumiesz różnice między MSSF 16 a polskimi przepisami oraz zdobędziesz wiedzę niezbędną do przygotowywania sprawozdań finansowych zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zasad wyceny, ujmowania w księgach rachunkowych oraz prezentacji w sprawozdaniu finansowym sporządzanym zgodnie z MSSF umów leasingu. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną również różnice w stosunku do Ustawy o rachunkowości.
Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką MSSF 16, m.in. do dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników działów księgowości, osób odpowiedzialnych w spółkach za przygotowywanie sprawozdań finansowych, a także biegłych rewidentów chcących rozwinąć posiadane kwalifikacje w zakresie zagadnień związanych z leasingiem
Program szkolenia jest realizowany za pomocą następujących metod:
Szkolenie bazuje na interaktywnym poznawaniu zagadnień poprzez krótkie wprowadzenie do danego tematu i pracę na jak największej ilości przykładów liczbowych.
1. Wprowadzenie do problematyki leasingu
1.1 Zakres stosowania regulacji MSSF 16
1.2 Identyfikacja umów leasingowych
1.3 Uproszczenia związane ze stosowaniem MSSF 16
1.4 Ustalenie okresu leasing
2. Rozliczenie leasingu u leasingobiorcy
2.1 Wycena początkowa prawa do użytkowania składnika aktywów
2.2 Wycena początkowa zobowiązania z tytułu leasingu
2.3 Wycena bilansowa prawa do użytkowania składnika aktywów
2.4 Wycena bilansowa zobowiązania z tytułu leasingu
2.5 Wycena prawa do użytkowania aktywów i zobowiązań z tytułu leasingu w przypadku modyfikacji umów leasingowych
2.6 Wymagane ujawnienia w sprawozdaniu finansowym
3. Rozliczenie leasingu u leasingodawcy
3.1 Zasady klasyfikacji leasingu
3.2 Wycena początkowa i bilansowa leasingu
3.3 Wymagane ujawnienia w sprawozdaniu finansowym
4. MSSF 16 a Ustawa o rachunkowości oraz Krajowy Standard Rachunkowości nr 5 „Leasing, najem i dzierżawa”
rener szkoleń zawodowych dla praktyków rachunkowości, również dla pracowników centrów usług wspólnych. Specjalizuje się w zakresie rewizji finansowej (również w ramach akredytowanych kursów ACCA), zaawansowanej rachunkowości finansowej, krajowej i międzynarodowej sprawozdawczości finansowej, a także konsolidacji sprawozdań finansowych. Autorka licznych publikacji z zakresu sprawozdawczości finansowej. Od kwietnia 2023 roku członek Regionalnej Rady Polskiej Izby Biegłych Rewidentów Oddział w Gdańsku, a od sierpnia 2023 roku członek Komisji ds. etyki Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego. Biegły rewident z wieloletnim doświadczeniem w badaniu sprawozdań finansowych firm z różnych branż (w szczególności podmioty usługowe i firmy handlowe).
Uzupełnij dane potrzebne do kontaktu, jeśli interesują Cię nasze szkolenia!
W przypadku problemów z rejestracją za pośrednictwem strony internetowej, zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego w formacie .pdf, następnie wypełnienie zgłoszenia i przesłania go do nas na e-mail: szkolenia@moorepolska.pl
Wykonanie strony i opieka techniczna: SIMPLY yourself