Chcesz dołączyć do #MoorePolskaTeam?

STANOWISKO: Asystent w Dziale Audytu (K/M)

Nr referencyjny: 2023_25_ADABB
Bielsko-Biała
1 rok doświadczenia
Pełen wymiar
Umowa o pracę, Umowa zlecenia
Praca stacjonarna

Kogo szukamy?

Jeśli:

  • Myślisz o zdobywaniu uprawnień biegłego rewidenta
  • Badanie sprawozdań finansowych to to, o czym marzyłeś?
  • Posiadasz minimum 1 rok doświadczenia w firmie o podobnym profilu działalności (audyt, księgowość)
  • Lubisz pracować z dużą ilością danych finansowych i dokumentów (zarówno papierowych, jak i cyfrowych)
  • Masz wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia, zarządzanie) lub jesteś studentem (warunek niezbędny: dostępność 8 godzin dziennie)
  • Interesuje Cię rachunkowość i znasz obowiązujące zasady sprawozdawczości finansowej
  • Świetnie posługujesz się MS Excelem  i nie są Ci obce tabele przestawne czy rozbudowane formuły obliczeniowe
  • Lubisz się ciągle uczyć i podnoszenie kwalifikacji zawodowych to Twój priorytet
  • Chcesz pracować w firmie pragnącej być najbardziej empatyczną organizacją w branży

To być może to właśnie Ty powinieneś dołączyć do naszego zespołu?

Na czym będzie polegać Twoja praca w Moore Polska na tym stanowisku?

Twoje zadania będą przede wszystkim skupione na trzech płaszczyznach:

  • Udział w badaniach sprawozdań finansowych: przygotowywanie dokumentacji, weryfikowanie kompletności i poprawności zgormadzonych materiałów, stopniowe badanie wyznaczonych elementów sprawozdania finansowego, wsparcie biegłego rewidenta w przygotowywaniu opinii z badania sprawozdania finansowego
  • Współpraca przy zleceniach niezwiązanych z badaniem sprawozdań finansowych: biznes plany, analizy finansowe, opinie sądowe, wyceny, analizy due diligence, przekształcenia
  • Kontakt z klientami: pozyskiwanie danych od klientów, weryfikowanie niezgodności, uzupełnianie braków

Jakich zadań możesz się spodziewać?

  • Obsługa klientów – zarówno w formie zdalnej, jak również bezpośrednio w siedzibie klienta
  • Przeprowadzanie wraz z zespołem roboczym badań sprawozdań finansowych i przygotowywanie raportów i opinii z badań
  • Tworzenie w Excelu zestawień, raportów, porównań, wyceń, analiz finansowych
  • Stała współpraca z bezpośrednim menedżerem i pozostałymi członkami zespołu

Co to dla Ciebie oznacza w praktyce?

  • Wiele godzin pracy przy komputerze – tworzenie zestawień w Excelu, przygotowywanie dokumentacji roboczej do badań, praca w systemie CaseWare, który wspiera badanie sprawozdań finansowych zgodnie z MSB
  • Możliwość współpracy z doświadczonymi Biegłymi Rewidentami i Menedżerami, którzy stale podnoszą swoje kompetencje i chętnie dzielą się wiedzą
  • Szybkie zdobywanie umiejętności oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych – twoja wiedza na temat sprawozdawczości finansowej będzie rosła w postępie geometrycznym
  • Udział w badaniach sprawozdań finansowych średnich i dużych przedsiębiorstw
  • Ze względu na klientów obcojęzycznych, a także nasze dołączenie do międzynarodowej sieci Moore Global, będziesz miał możliwość pracy w języku angielskim
  • Równoważny czas pracy pozwalający na efektywne planowanie grafików pracy i czasu wolnego
close-up-of-happy-business-team-celebrating-victor-2022-05-02-19-17-58-utc

Co oferujemy w zamian

Zależy nam na partnerskich relacjach, a także, a może wręcz przede wszystkim, na tym, aby nasi pracownicy czuli radość i satysfakcję z pracy oraz mieli możliwość rozwoju. W związku z tym tworzymy godne warunki pracy:

Przyjazna atmosfera pracy, szacunek i zaufanie

Możliwość współpracy z ekspertami w swojej dziedzinie stale podnoszącymi kompetencje
Ścieżka kariery pozwalająca na zwiększanie zakresu odpowiedzialności wraz z rozwojem zawodowym

Dofinansowanie do karty Multisport

Ubezpieczenie grupowe na życie

ZFŚS (wczasy pod gruszą/wypoczynek dzieci i młodzieży/ dodatki świąteczne)

Spotkania z psychologiem

Dostępy do serwisów branżowych

Zniżki na studia na Uniwersytetach WSB Merito dla pracowników grupy Moore Polska

Partycypacja w kosztach podnoszenia kwalifikacji zawodowych (30% – 100% dofinansowania)

Szkolenia w ramach Akademii Moore Polska

Dostęp do szkoleń i materiałów sieci Moore Global

Niezbędne narzędzia pracy
Opieka zdrowotna
Program poleceń pracowniczych
Program poleceń klienckich

Jakie są nasze wymagania?

Dużo wymagamy od siebie, więc także sporo wymagamy od naszych potencjalnych kandydatów. Jeśli więc odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie zdania z listy znajdujące się na początku ogłoszenia i spełniasz wszystkie poniższe warunki, to zapraszamy do złożenia aplikacji.

W zakresie kompetencji zawodowych:

  • Masz co najmniej rok doświadczenia na podobnym stanowisku – asystent w dziale audytu lub księgowości
  • Posiadasz wykształcenie wyższe kierunkowe lub jesteś w trakcie studiów (finanse, rachunkowość, ekonomia, zarządzanie)
  • Poza doskonałą znajomością Excela, świetnie radzisz sobie z innymi składnikami pakietu MS Office, w tym przede wszystkim z MS Word
  • Rozumiesz przepisy prawa (głównie podatkowego i rachunkowości) i umiesz je wykorzystywać w praktyce
  • Znasz język angielski na poziomie min. B1
  • Posiadasz prawo jazdy kat. B i jesteś czynnym kierowcą – pomimo tego, że sporo rzeczy nauczyliśmy się robić zdalnie, chcemy utrzymywać także bezpośredni kontakt z naszymi klientami, stąd ważna jest mobilność

W zakresie kompetencji osobistych:

  • Nastawienie na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętność szybkiego przyswajania nowej wiedzy
  • Kierowanie się etyką zawodową i dbanie o najwyższe standardy pracy
  • Umiejętność pracy w zespole i branie odpowiedzialności za efekty własnej pracy
  • Analityczne podejście, umiejętność weryfikacji danych pod względem formalnym, jak i matematycznym

Dlaczego napisaliśmy tak dużo?

Istotne jest dla nas, aby kandydat zdawał sobie sprawę z tego co na niego czeka. Dzięki temu może ocenić czy jest to rodzaj pracy, stanowisko i miejsce pracy, które mu odpowiada. Szukamy osób zmotywowanych, które wiedzą czego chcą i w jakim kierunku chcą rozwijać swoją karierę zawodową, dlatego od początku jasno przedstawiamy sprawę.

Spełniasz kryteria i dalej chcesz z nami pracować? Wyślij do nas swoją aplikację!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV w formacie PDF za pomocą przycisku APLIKUJ TERAZ.

Chcesz wysłać list motywacyjny? Nie jest wymagany, ale z miłą chęcią przeczytamy co chcesz nam o sobie powiedzieć. Jednakże niech to nie będzie sztampa! Opisz w nim czego ciekawego nauczyłeś się w ostatnim czasie. W liście motywacyjnym prosimy o umieszczenie nr referencyjnego ogłoszenia.

W tym miejscu chcielibyśmy poinformować, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

W swoich dokumentach aplikacyjnych nie zapomnij o klauzuli odnośnie zgody na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Skontaktuj się z nami