fbpx

Tax advisory

Naszym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podatkowego biznesu prowadzonego przez naszych klientów.

Bieżące doradztwo podatkowe

Usługi doradztwa podatkowego ad hoc mają na celu bieżące wyjaśnianie wątpliwości naszych klientów. Gdy tylko pojawiają się pytania podatkowe klienci kierują je do nas i otrzymują odpowiedź – wyczerpującą i zrozumiałą.

Opinie prawnopodatkowe

Sporządzamy opinie podatkowe by całościowo przeanalizować daną sytuację w firmie i ocenić skutki podatkowe przyjętych rozwiązań.

Wnioski o interpretacje

Gdy dany stan faktyczny czy zdarzenie przyszłe budzi nasze wątpliwości kierujemy wniosek o interpretację indywidualną do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Interpretacja indywidualna daje Klientowi odpowiedź czy jego stanowisko jest prawidłowe czy też nie.

Audyty kalkulacji CIT

Sprawdzamy prawidłowość kalkulacji CIT, gdzie szczególną uwagę poświęcamy różnicom pomiędzy prawem bilansowym a prawem podatkowym.

Postępowania podatkowe, sądowo-administracyjne oraz skarbowe

Reprezentujemy naszych klientów podczas postepowań podatkowych, sądowo-administracyjnych czy skarbowych.

Dokumentacje cen transferowych

Oceniamy obowiązki Klientów dot. sporządzenia dokumentacji cen transferowych. Tutaj przepisy ciągle się zmieniają, więc warto na bieżąco sprawdzać swoje obowiązki. Jeżeli dochodzimy do wniosku, że taki obowiązek występuje to oczywiście kompleksowo sporządzamy takie dokumentacje cen transferowych dla Klientów.

Wewnętrzne procedury dot. schematów podatkowych

Schematy podatkowe to dość nowa tematyka, z którą muszą zmierzyć się nasi Klienci. Oczywiście wspomagamy Klientów w ocenie czy mamy do czynienia z schematem podatkowym czy też. Sporządzamy również wewnętrzne procedury dot. schematów podatkowych.

Szkolenia podatkowe

Zmiany w prawie podatkowym nie są już wprowadzane raz do roku tylko jest to proces ciągły. Dbamy by nasi Klienci byli z tymi zmianami na bieżąco poprzez szkolenia podatkowe.

Najnowsze wpisy na blogu

Integration of Moore Polska – summary

#MoorePolskaTeam went between 11th and 13th May 2022 for a great integration. Our teams went to the Zalew Sulejowski to learn, get to know each other better and have fun…

Ranking of Audit Firms 2022

In this year’s Ranking of Audit Firms prepared by the „Rzeczpospolita” newspaper, Moore Polska was on a high, 10th position! Undoubtedly, it is the result of the hard work of…

Szczególnie popularne są stałe usługi doradcze, gdzie Klienci na bieżąco mogą uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania podatkowe. Świadczymy doradztwo przede wszystkim w zakresie podatku CIT, VAT, PCC, podatku od nieruchomości. Wskazujemy możliwości odliczenia podatku oraz skorzystania z ulg.

Opinie podatkowe sporządzamy przede wszystkim w sytuacjach, gdy Klienci szukają właściwych rozwiązań zanim podejmą działania, co pozwala na podjęcie właściwych decyzji uwzględniających wszystkie czynniki, w tym podatkowe. Nasze ekspertyzy gwarantują bezpieczeństwo i chronią interesy w przypadku kontroli podatkowej.

Działania naszych doradców charakteryzują się wysoką skutecznością w sporach z organami administracji państwowej. Reprezentujemy klientów w sporach sądowych, pomagamy pisać podania i wnioski oraz nawiązujemy kontakty z organami skarbowymi. Posiadamy wiedzę na temat funkcjonowania organów podatkowych, co gwarantuje skuteczną obsługę podatnika i wykrycie ewentualnych obszarów ryzyka.

Gdy z uwagi na analizę istniejących przepisów podatkowych nie możemy jednoznacznie wskazać Klientowi jakie postępowanie jest właściwe, kierujemy wniosek o interpretację przepisów prawa podatkowego do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Jeśli na naszych Klientach ciąży obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych czy wewnętrznych procedur dot. schematów podatkowych – wykonujemy te obowiązki dokumentacyjne.

Poprzez szkolenia staramy się informować klientów o stale zmieniających się przepisach podatkowych i wyjaśniać związane z tymi zmianami wątpliwości.

Nasi eksperci mają szeroką wiedzę z dziedziny podatków i wskazują odpowiednie rozwiązania. Gwarantujemy rzetelną wiedzę z zakresu prawa podatkowego oraz etyczne, a jednocześnie – jak najbardziej przychylne klientowi – rozwiązania.

Nasi eksperci w podatkach:

Gdańsk


Agnieszka Drożdż-Wilk

Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego, Radca Prawny

Agnieszka Drożdż-Wilk

Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego, Radca Prawny


Gdańsk


+48 604 771 251

Gdańsk


Władysław Kowalczyk

Doradca Podatkowy

Poznań


Arkadiusz Szczesiak

Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Arkadiusz Szczesiak

Radca Prawny, Doradca Podatkowy


Poznań


+48 665 832 815

No search results

Nasze usługi

Case study

Przykłady naszych rozwiązań dla naszych klientów w problemach podatkowych

{literal} {/literal}