fbpx

Wycena przedsiębiorstwa na potrzeby sprzedaży

Firma z branży handlowej

Business Cases / Case

Klient prowadzi działalność głównie w zakresie dystrybucji jak również produkcji dóbr konsumpcyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie i rozpoznawalną markę. Odbiorcami Klienta są głównie odbiorcy indywidualni (B2C). Sprzedaż realizowana jest zarówno poprzez stronę internetową oraz w punktach sprzedaży.

Klient

  • Przeglądy sprawozdań finansowych
  • Inne prace atestacyjne (ekspertyzy, opinie)

Potrzeby

Klient otrzymał propozycję od zagranicznego inwestora, który zadeklarował chęć nabycia pakietu 100% udziałów Spółki, w celu dalszego rozwoju biznesu klienta. Potencjalny inwestor przedstawił swoje oczekiwania w zakresie informacji niezbędnych do rozpoczęcia negocjacji nabycia przedmiotowego pakietu. Klient zwrócił się do nas z prośbą o opracowanie memorandum informacyjnego dla inwestora oraz sporządzenie wyceny swojego przedsiębiorstwa.

Nasze rozwiązanie

W odpowiedzi na zgłoszone potrzeby przeprowadziliśmy przegląd danych finansowych i przygotowaliśmy memorandum informacyjne dla potencjalnego inwestora. Wspólnie z klientem opracowaliśmy prognozę finansową przy założeniu trzech scenariuszy (najbardziej prawdopodobny, pesymistyczny i optymistyczny). Uzyskane wyniki zamieściliśmy w raporcie z wyceny.

Efekty

Wzmocnienie pozycji przetargowej klienta wobec inwestora

Klient poznał rynkową wartość przedsiębiorstwa

Stworzenie podstawy do dalszych negocjacji

Potwierdzenie przez inwestora aktualnej sytuacji ekonomiczno-finansowej

Finalizacja transakcji

{literal} {/literal}